Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukčiai Radviliškio bankomate su kortelių duomenų skaitytuvais nugvelbė 15 tūkst. eurų

Įtariamas bankomatų sukčius.
Šiaulių VPK / Įtariamas bankomatų sukčius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nustatyta, kad Radviliškyje, Dariaus ir Girėno gatvėje esančiame bankomate nenustatyti asmenys sumontavo banko mokėjimo kortelių skenavimo ir PIN kodo fiksavimo įrangą, kurios pagalba buvo pagrobti 217-kos mokėjimo kortelių duomenys ir užsienio šalyse pradėtos vykdyti neteisėtos operacijos. Padaryta turtinė žala siekia yra per 15 tūkst. eurų.

Sausio pradžioje banko mokėjimo kortelių duomenų apdorojimo centras pastebėjo, kad kai kurie vieno Lietuvos banko klientai vykdo netipines operacijas. Savo pastebėjimu jie pasidalino su šiuo banku ir išsiaiškino sukčiavimo aferą.

Paaiškėjo, kad Radviliškyje esančiame bankomate sukčiai sumontavo banko mokėjimo kortelių skenavimo ir PIN kodo fiksavimo įrangą. Pagrobti 217-kos mokėjimo kortelių duomenys. Užsienio šalyse pradėta grobstyti pinigus iš sąskaitų. Padaryta turtinė žala siekia 15 078 eurus.

Klientams patariama atidžiai apžiūrėti, ar ant bankomato nėra detalės su įtartinomis skylutėmis, per kurias galėtų būti filmuojama klaviatūra.

Vaizdo kameros užfiksavo asmenį, įtariamą nelegalios įrangos sumontavimu. Manoma, kad tai – ne Lietuvos pilietis.

Gyventojus, ypač įvairių apgyvendinimo įstaigų darbuotojus, mačiusius šį asmenį ar su juo kontaktavusius, prašytume susisiekti su Šiaulių apskrities policijos Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnais telefonu (8 611) 11406.

Bankų klientus, besinaudojančius bankomatų paslaugomis, pareigūnai ragina būti budriems ir, atėjus pasiimti pinigų, įdėmiai apžvelgti bankomato monitorių.

Ankstesnių ikiteisminių tyrimų metu policijos pareigūnai yra radę įvairiausios įrangos, skirtos kortelių duomenims nuskaityti. Iš plastiko išlietos detalės būdavo tvirtinamos prie bankomato toje vietoje, kur įstatoma mokėjimo kortelė.

Detalėje įtaisytais jutikliais būdavo nuskaitoma kortelėje esanti informacija. Kitas įrenginys, kuriuo naudojosi nusikaltėliai – filmavimo aparatūra, skirta mokėjimo kortelių PIN kodams užfiksuoti.

Šis prietaisas dažniausiai prilipdomas bankomato viršuje, virš klaviatūros. Todėl bankų klientams patariama atidžiai apžiūrėti, ar ant bankomato nėra detalės su įtartinomis skylutėmis, per kurias galėtų būti filmuojama klaviatūra.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min