Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 18d. 20:58

Sukčiams namo bendrijos pinigus atidavęs palangiškis prašo buvusių mokinių ir visų kitų paramos

Sermiesčio 4
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Daugiabučio bendrija

16 eurų – tiek pinigų po keisto skambučio liko daugiabučio namo Palangoje bendrijos sąskaitoje. 8750 eurų atidavęs namo pirmininkas pensininkas Jonas Vytautas Baliutavičius iš nevilties kreipėsi į visus pažįstamus finansinės paramos.

„Buvau girdėjęs apie sukčių apgautus žmones, tačiau niekada negalvojau, kad man taip gali atsitikti. Viskas skambėjo taip įtikinamai, per 1,5-2 valandas trukusį pokalbį jie man neleido nė truputį pagalvoti. Kai dabar prisimenu to pokalbio turinį, jis man atrodo juokingas“, – pasakojo 74-erių vyras 15min portalui.

Prieš septynerius metus į Palangą paskui dukrą atsikraustęs pensininkas ilgą laiką dirbo Šiaulių J.Janonio gimnazijoje istorijos mokytoju. Pensijos jam pasirodė maža išgyvenimui, todėl susirado darbą – vadovavo vieno daugiabučio Sermiesčio gatvėje bendrijai.

Prisistatė policijos pareigūnu

Praėjusio trečiadienio popietę J.V.Baliutavičiui pasiskambino nepažįstamas vyras. Prisistatė esąs policijos pareigūnas iš Klaipėdos. Kreipėsi į jį vardu ir pavarde, atskleidė žinąs, jog šis vadovauja daugiabučio bendrijai.

„Pasakojo, kad areštinėje yra uždaryti du girti vyrai. Esą jie turėjo įvairių įmonių dokumentų, tarp jų buvo ir namo bendrijos. Vėliau jis esą sujungė su „Swedbank“ banko Prevencijos skyriaus vadovu, kažkokiu Petkevičiumi. Šis ėmė aiškinti, jog reikia patikrinti sąskaitas, ar niekas nebandė į jas laužtis“, – prisiminė pašnekovas.

„Bankininkas“ bendrijos pirmininkui išvardijo kelias pavardes asmenų, kurie esą galėjo kėsintis į bendrijos pinigus. Esą kažkas norėjo ir kreditų pasiimti prisidengdamas bendrijos vardu.

Dar paklausė, kodėl pirmininkas eidamas iš savo sąskaitos iš naujo jungiasi prie bendrijos. Esą galima šias sąskaitas susieti. „Bankininkas“ dar patarė turėti naują slaptažodį, jį padiktavo.

123rf.com/Elektroninė bankininkystė
123rf.com/Elektroninė bankininkystė

„Keisčiausia, kad nei aš jiems sakiau kokius prisijungimo duomenis, nei ką. Pokalbis truko apie 1,5-2 valandas. Mano žmona net ragino nutraukti pokalbį. Dar klausiau, gal paprasčiau man būtų atvykti į komisariatą. Bet pasakė, kad nėra reikalo“, – prisiminė pašnekovas.

Paliko su 4 eurais

Tą patį vakarą po keisto pokalbio palangiškis nuvažiavo į degalinę. Kai norėjo susimokėti už benziną, jo laukė „staigmena“: operatorius informavo, jog sąskaita – tuščia. Netrukus J.V.Baliutavičius sužinojo, jog jo asmeninėje sąskaitoje, į kurią neseniai buvo gavęs pensiją, buvo likę vos 4 eurai. Dar viena nemaloni žinia laukė, kai patikrino bendrijos sąskaitą. Ten buvo likę 16 eurų.

Dar tą pačią dieną vyras kreipėsi į policijos pareigūnus. Komisariate sužinojo, jog visi jo pinigai pervesti kažkokiai Daivai L. Buvęs istorijos mokytojas, kaip ir pareigūnai, mano, jog tai – dar ne siūlo galas. Gali būti, palangiškis mano, jog ši moteris – tik įrankis sukčiams.

Vilties atgauti pinigus jis nepuoselėja.

„Tokių pinigų, kokie buvo bendrijos sąskaitoje – aš neturiu. Neturi ir mano dukra. Ji pati turi būsto paskolą. Kreipčiausi pats į banką paskolos, bet dėl mano amžiaus niekas jos neduotų“, – apgailestavo vyras.

Dėl prarastų asmeninių pinigų jis nedejuoja, labiausiai išgyvena dėl namo bendrijos lėšų. Jau spėjo sušaukti ir susirinkimą, išdėstė bendrijos nariams problemą. Vieni supratingai linkčiojo, tačiau buvo ir tokių, kurie pagrasino kreiptis į antstolius.

Kreipėsi į buvusius mokinius

Į beviltišką situaciją patekęs pirmininkas per socialinius tinklus kreipėsi į buvusius mokinius, auklėtinius ir visus pažįstamus.

„Bendrija reikalauja iki rugpjūčio 12-osios grąžinti, šaukiamas bendrijos narių susirinkimas šiuo klausimu. Esu beviltiškoje padėtyje, bankai dėl amžiaus tokios sumos neskolina. Todėl nuoširdžiai prašau savo buvusių auklėtinių, mokinių ir mane pažįstančiųjų pagalbos. Kas galite mane paremti, prašau nors ir mažą pinigų sumą pervesti į šią sąskaitą: Swedbank LT27 7300 0101 5256 9027 Jonui Vytautui Baliutavičiui“, – kreipėsi į pažįstamuosius palangiškis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Asociatyvi nuotr./Telefoniniai sukčiai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Asociatyvi nuotr./Telefoniniai sukčiai

15min jis teigė sulaukęs palaikymo, pažįstamieji skambino, rašė žinutes. Tiesa, pensininko sąskaita kol kas vangiai pildoma.

„Pasitikėjimą praradau, net ir jūsų – žurnalistės – skambutis man atrodo įtartinas. Matyt, po šio įvykio nepasitikėsiu žmonėmis. Tik keista, iš kur tie sukčiai turėjo tiek žinių apie mane. Įtariu, kad kažkas tiesiog nutekino. Galbūt net iš tos pačios bendrijos narių“, – įtarinėjimais dalijosi sukčių apgautas vyras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

33:22
01:27
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min