Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukčiavimu kaltintą buvusį sveikatos atašė Briuselyje Kęstutį Kuzmicką išgelbėjo senatis

Kęstutis Kuzmickas
Nuotr. iš „Wikipedia“ / Kęstutis Kuzmickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Seimo, Europo parlamento narys, sveikatos atašė Briuselyje ir šiuo metu ten gyvenantis Kęstutis Kuzminskas buvo kaltinamas neteisėtai gavęs 130 tūkst. litų iš Europos Parlamento.

Kauno apylinkės teismas ketvirtadienį paskelbė nutartį, kad byla nutraukiama suėjus 10 metų senaties teriminui. Teismo teigimu, byla nagrinėti atiduota likus vos 2 mėnesiams iki senaties.

Įvykiai, dėl kurių kaltinamas K.Kuzmickas, remiantis kaltinimu, vyko 2004 m. balandžio 26 – liepos 19 dienomis.

Bylos duomenimis, K.Kuzmickas, būdamas Europos Parlamento nariu, 2004 m. užpildė suklastotą dokumentą ir tai padėjo iš Europos Parlamento per kelis kartus gauti apie 38 tūkstančius eurų (130 tūkstančių litų), neva už su darbu ES struktūrose susijusias paslaugas.

Dokumente kaltinamasis nurodė, kad paslaugų pirkimo sutartį sudarė su Kauno įstaiga „Elite Medicale". Tačiau tos įstaigos vadovas Donatas Vasiliauskas neigė sutarties sudarymo faktą ir tvirtina jokių pinigų negavęs.

Briuselyje pradėto ikiteisminio tyrimo medžiaga ilgai nepasiekė Lietuvos – dokumentai apie K.Kuzmicko galimą nusikaltimą mūsų šalies prokurorams buvo perduoti tik pernai, o byla teismą pasiekė šiemet.

2003 – 2004 m. K.Kuzmickas priklausė Lietuvos Seimo stebėtojų delegacijai Europos parlamente, o 2005 – 2009 m. ėjo Lietuvos atstovybės prie ES sveikatos atašė pareigas.

Šiuo metu K.Kuzmickas dirba nepriklausomu konsultantu Briuselyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min