Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukčių gauja kantriai maitino, girdė ir linksmino vilnietę, kad užvaldytų visus senolės turtus

Senutės
E.Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: senyvą žmogų apgauti gali būti lengva, tačiau nesąžiningumas bent šiuo atveju atsirūgo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Aukštesnis sostinės teismas patvirtino, kad du butus iš senyvo amžiaus vilnietės apgaule išvilioję sukčiai laisvės atėmimo bausmėmis nuteisti pagrįstai.

Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi organizuotos grupės narių apeliacinius skundus dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio, kuriuo jie pripažinti kaltais iš senyvo amžiaus vilnietės apgaule įgijus du jai priklausiusius butus, patvirtino, jog laisvės atėmimo bausmės jiems buvo skirtos pagrįstai, rašoma teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Vaidos Kibirkštytės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Vilniaus miesto apylinkės teismas buvo nustatęs, jog 2006 m. nuteistoji Elfija Maldžiuvienė, apsimetusi socialine darbuotoja, kartu su bendrininku Sergejus Tokanovu pradėjo nuolat lankyti sergančią solidaus amžiaus vilnietę L.Š.

Šeimininkavo svetimoje sąskaitoje

Sužinoję, jog L.Š. planuoja parduoti butą, įgijo jos pasitikėjimą ir įtikino nukentėjusiąją atsidaryti banko sąskaitą, įsigyti mokėjimo kortelę bei pasirašyti internetinės bankininkystės naudojimosi sutartį.

Per kelis mėnesius nuteistieji ištuštino senolės banko sąskaitą ir pasisavino apie 111 tūkst. litų.

Nuteistieji naudojosi banko suteiktais prisijungimų duomenimis, skirtais finansinėms operacijoms atlikti. Per kelis mėnesius nuteistieji ištuštino L.Š. banko sąskaitą ir pasisavino apie 111 tūkst. litų.

Veždavo maistą ir alkoholį

Kasdien nuteistieji atveždavo L.Š. maisto, alkoholio, įtikinėjo, kad jos sąskaitoje pinigų vis dar yra.

Po kurio laiko pastarieji sužinojo, kad L.Š. turi dar vieną butą.

Kai nukentėjusioji persikėlė gyventi į kitą būstą, E.Maldžiuvienė su keturiais bendrininkais sugalvojo, jog reikia parduoti ir antruosius senolės namus.

Jie nukentėjusiajai padavė pasirašyti suklastotus vekselius, kad neva jinai jiems skolinga pinigų.

Po kurio laiko iš varžytinių buvo parduotas ir antrasis L.Š. butas, už kurį organizuotos grupės nariai gavo ir pasidalino 108 tūkst. litų. Tiesa, didžioji dalis pinigų atiteko pagrindiniams nusikalstamų veikų organizatoriams E.Maldžiuvienei ir Mariui Aušiūrai.

Nedavė ramybės ir sodyboje

Pardavę butą, nuteistieji sergančią moterį išvežė į Šalčininkų rajone esančią sodybą. Jie ja rūpinosi ir toliau – vežė maistą, alkoholį, mėgstamų knygų.

Tolimesniems nusikalstamiems veiksmams kelią užkirto į sodybą, kurioje tuo metu gyveno serganti moteris, užsukęs vietinis įgaliotinis.

Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu E.Maldžiuvienė ir vienas iš bendrininkų Ruslanas Vasiljevas buvo nuteisti pustrečių metų laisvės atėmimo bausme, M.Aušiūra – šešių su puse metų, Darius Višinskas – trejų metų ir 9 mėn., S.Tokanovas – išteisintas neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant nusikalstamas veikas.

Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi nuteistųjų skundus, kuriais jie prašė juos išteisinti, trečiadienį nutarė, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas pagrįstai nuteisė visus organizuotos grupės narius ir panaikino tik nuosprendžio dalį.

Pagrindiniams nusikalstamų veikų organizatoriams paliktos realios laisvės atėmimo bausmės, antraeiliams – R.Vasiljevui ir D.Višinskui – skirtos šiek tiek švelnesnės bausmės dėl sumažėjusios kaltinimo apimties. Valstybei nuteistieji turės atseikėti beveik 22 tūkst. litų.

„Teisėjų kolegija, nagrinėdama apeliacinius skundus, atkreipė dėmesį, jog tiek Lietuvos, tiek Europos teismų praktikoje formuojasi tendencija, jog, jei teisminis procesas vyksta labai ilgai, kaltinamiesiems yra pažeista teisė žinoti, už ką jie bus nuteisti ir kokia jiems bus paskirta bausmė, todėl visada yra pagrindas, kaip ir šiuo atveju, sušvelninti bausmę,“ – kalbėjo išnagrinėtos bylos kolegijos pirmininke buvusi Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Jūratė Damanskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min