Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukčių taikinys – Panevėžio bedarbės

Internetinė bankinkystė
S.Žiūros/BFL nuotr. / Internetinė bankinkystė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį 57-erių ir 39-erių panevėžietės suprato tapusios sukčių aukomis: patikėjo savo elektroninės bankininkystės duomenis nepažįstamiesiems ir tapo greitųjų kreditų bendrovių skolininkėmis.

Kaip informuoja Panevėžio policija, Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate atliekami du ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo. Sukčių aukomis tapo dvi panevėžietės, ieškojusios darbo ir skelbimus apie tai įdėjusios į laikraštį.

57-erių panevėžietė sulaukė skambučio. Malonaus balso vyriškis pasiūlė moteriai auklės darbą. Panevėžietė, ieškojusi tokio darbo, nudžiugo, norėjo kuo greičiau susipažinti su vaiku.

Vyriškis pasakė, kad išvyksta ir atlyginimą už darbą moteriai planuoja mokėti internetinės bankininkystės būdu. Iš moters jis išviliojo jos sąskaitos numerį, paskatino pasiimti elektroninės bankininkystės kortelę. Vėliau tariamas banko darbuotojas, tariamai norėdamas sutikslinti duomenis, iš moters sužinojo ir prisijungimo kodą, ir slaptažodį, ir kodų kortelės duomenis.

Galų gale buvo paskirtas tariamo darbdavio ir jo sūnaus susitikimas su būsima aukle. Moteris ilgai sutartoje vietoje laukė atvykstančiųjų, tačiau nieko nesulaukė. Nuėjusi į banką, išdavusi elektroninės bankininkystės rekvizitus, sužinojo, kad naudojantis jos elektroninės bankininkystės duomenimis buvo paimti du greitieji kreditai. Moteriai padarytas 600 litų nuostolis.

Tokius pačius nuostolius patyrė ir 39-erių panevėžietė, sulaukusi skambučio ir pasiūlymo prižiūrėti senolį. Tariamas darbdavys žadėjo moteriai 1 200 litų atlyginimą. Neturėdama elektroninės bankininkystės kortelės, moteris skubėjo ją įsigyti, nes „darbdavys“ ateityje žadėjo jai kitą darbą. Apsišaukėliui moteris padiktavo savo duomenis, laukė, kol jis nuveš ją pas senolį, tačiau nieko nesulaukė. Nuėjusi į banką, moteris sužinojo, kad jos vardu paimtas greitasis kreditas.

Pareigūnai perspėja gyventojus, besinaudojančius elektronine bankininkyste, netikėti jokiais tariamais darbdaviais, niekam nediktuoti savo sąskaitų numerių, ypač internetinės bankininkystės prisijungimo kodų, kitų asmens duomenų. Beje, apie tai bankas įspėja kiekvieną klientą, pasirašantį internetinės bankininkystės sutartį.

Apie analogiškus policija prašo pranešti telefonais: 503 016 / 503 364 (darbo valandomis), 503 312, 112 (visą parą).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min