Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sukčius apgavo tris lengvatikes darbo ieškojusias šiaulietes

Informacinės technologijos
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Sukčius apgavo tris moteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Savo sąskaitos interneto bankininkystės duomenis nepažįstamiems asmenims telefonu padiktavusios šiaulietės tapo eilinėmis sukčių aukomis – jos net tik negavo žadėtųjų pinigų, bet dar ir jų vardu iš greituosius kreditus teikiančios bendrovės buvo paimtos paskolos.

Kaip informuoja Šiaulių policija, nuo spalio 1 dienos Šiauliuose nukentėjo trys telefoninių sukčių pasiūlymu įsidarbinti susigundžiusios gyventojos. Jų istorijos labai panašios. Visos trys laikraštyje „Ekspress kontaktas“ pasiskelbė ieškančios darbo ir visoms trims paskambino vyras, vardu Marius iš Kauno.

27-nerių Laura telefoninio skambučio sulaukė spalio 1 d. Mariumi prisistatęs vyras pasiūlė už 1 tūkst. 200 litų prižiūrėti jo seną tėvą. Nepažįstamasis pasišovė net avansą už būsimą darbą tuoj pat pervesti.

Kadangi mergina neturėjo internetinės bankininkystės, buvo paprašyta kuo greičiau įsigyti šią paslaugą. Išėjusi iš banko skyriaus, šiaulietė tuoj pat telefonu padiktavo prisijungimo prie savo sąskaitos banko naudotojo numerį, pastovų ir visus 30 kintamus slaptažodžius iš kodų rinkinio kortelės. Marius žadėjo vakare atvažiuoti į Šiaulius ir baigti aptarti įdarbinimo klausimus.

Tačiau kauniečiu prisistačiusio vyro šiaulietė taip ir nesulaukė. O jos draugas, išklausęs šios istorijos, iš karto sumojo, kad čia, ko gero, sukčių darbas. Nuvykę į banką, jie sužinojo, kad Lauros vardu yra paimtas 500 litų kreditas.

Spalio 2 d. Marius iš Kauno slaugyti savo tėvą sugundė kitą šiaulietę – 35 metų Žanetą. Motyvuodamas, kad nori įsitikinti, ar moteris yra patikima, ar neturi įsiskolinimų bankams, jis paprašė jos irgi interneto bankininkystės duomenų. Žaneta nurodymą įvykdė klusniai.

Vakare nesulaukusi atvažiuojančio Mariaus, ji internetu prisijungė prie savo sąskaitos ir pamatė, kad nebėra ten buvusių 330 litų. Be to, jos vardu iš greituosius kreditus teikiančios bendrovės buvo paimta 600 litų paskola.

31-nerių Daivą nepažįstamas vyras, prisistatęs tuo pačiu Mariumi, „įdarbino“ spalio 4-ąją. Moteris išgirdo tokią pat legendą kaip ir pirmosios dvi. Kadangi ji neturėjo sąskaitos „Swedbank“, tuoj pat buvo ten komandiruota. Kai moteris pareiškė norą dirbti legaliai ir turėti socialines garantijas, problemų nekilo – skambinusysis pažadėjo įdarbinti oficialiai savo įmonės administratore. Nesulaukusi atvažiuojančio savo „darbdavio“, šiaulietė paskambino į banką ir išgirdo, jog jos vardu paimtas 500 litų kreditas.

Sukčiai naudojasi šiuo sunkmečiu esančiu didžiuliu žmonių noru gauti nors kokį darbą. Tačiau pamąstykite, kam doram verslininkui gali prireikti jūsų sąskaitos interneto bankininkystės duomenų? Tad, jei darbdavys paprašo tokios konfidencialios informacijos, kuri priklauso tik jums asmeniškai, sukluskite – ar tik ne sukčiai jus vilioja į savo pinkles. Manote, kad jūsų sąskaita tuščia ir joks pavojus negresia? Šių trijų moterų patirtis rodo, kad nuostolių galima apturėti, net jei tavo sąskaita tuščia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Sukčiavimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min