Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suklastotą vairuotojo pažymėjimą naudojęs širvintiškis kalės 15 parų

Vairuotojo pažymėjimo fragmentas
VSAT nuotr. / Vairuotojo pažymėjimo fragmentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Širvintų rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje R.Ž. kaltinamas suklastoto vairuotojo pažymėjimo panaudojimu. R.Ž. nuteistas 15 parų arešto bausme.

Kaip rašoma Širvintų teismo pranešime, R.Ž. savo kaltę pripažino iš dalies. Jis prisipažino, kad turėdamas teisę vairuoti A, B ir C kategorijos transporto priemones, 2005 metais nusipirko vairuotojo pažymėjimą, leidžiantį vairuoti visų kategorijų, t.y. A, B, C, D ir E, transporto priemones ir nuo 2005 metų šį vairuotojo pažymėjimą naudojo dirbdamas tolimųjų reisų vairuotoju.

R.Ž. nurodė, kad manė, jog nusipirko tikrą vairuotojo pažymėjimą ir nežinojo, kad jis yra suklastotas.

Teismas, remdamasis kaltinamojo ir liudytojų parodymais, ekspertų išvada, kurioje konstatuota, kad vairuotojo pažymėjimas netikras, bei vertindamas tai, kad R.Ž., žinodamas, jog vairuotojo pažymėjime įtvirtinti tikrovės neatitinkantys duomenys, t.y., kad įstatymų nustatyta tvarka jis neišsilaikė vairuotojo pažymėjimo, leidžiančio vairuoti D ir E kategorijų transporto priemones, jį nusipirko ir važiuodamas panaudojo, rodydamas policijos pareigūnams kaip tikrą dokumentą, pripažino R.Ž. kaltu.

Baudžiamojo kodekso 300 str. 2 d. sankcijoje yra numatytos arešto ir terminuoto laisvės atėmimo bausmės, tačiau teismas, įvertinęs tai, kad R.Ž. nusikalstamą veiką padarė pirmą kartą, iš dalies prisipažino, gailisi dėl veikos, neteistas – skyrė jam minimalią 15 parų arešto bausmę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min