Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 liepos 28d. 09:24

Suklastoti įgaliojimai pensijai ir pašalpai paimti meta įtarimų šešėlį seniūnijai

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla

Rokiškio rajono Juodupės seniūnijos vadovams – seniūnei L.B. ir pavaduotojui A.G., prieš kelerius metus išdavusiems suklastotus įgaliojimus, suteikusius teisę vienai dukterų paimti slaugomos motinos pensiją ir pašalpą už socialines paslaugas (globos pinigus) iš Onuškio pašto, teks atsakyti baudžiamąja tvarka – jie įtariami piktnaudžiavę tarnybos padėtimi ir patvirtinę suklastotus dokumentus.

Šią nusikaltimų valstybės tarnybai, nuosavybei, turtinėms teisėms ir dokumentų suklastojimo baudžiamąją bylą Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gediminas Stočkus perdavė nagrinėti rajono apylinkės teismui.

Šioje byloje Juodupės seniūnijos socialinio darbo organizatorė A.Ž. įtariama įgaliojime pasirašiusi savo parašu už pensijos gavėją.

Už sergančią motiną pinigus ėmusi viena jos dukterų, Juodupės miestelyje gyventanti L.Š. įtariama suklastoto dokumento disponavimu ir turto pasisavinimu apgaule. Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Gediminas Stočkus teigia, kad Juodupės seniūnijos vadovai ir darbuotojai, išdavę sergančią motiną slaugiusiai dukrai įgaliojimus paimti pensiją ir socialinių paslaugų pašalpą, nepatikrino ligonės tapatybės, jos valios ir parašo tikrumo. Jie kaltinami pažeidę įstatymus,
nes atliekant notarinius veiksmus įstatymų nustatyta tvarka pareiškimų ir parašų tikrumą privalo asmeniškai patvirtinti pats valios pareiškėjas. Už nepriekaištingą savo pareigybinių funkcijų vykdymą ir notarinių veiksmų atlikimą yra atsakingi seniūnijos darbuotojai, nes jiems, kaip valstybės tarnautojams, įstatymų nustatyta tvarka yra suteikta teisė atlikti ir patvirtinti notarinius veiksmus.

Prokurorų prašymu, Rokiškio rajono apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu už parašų suklastojimą paimant motinos pensiją ir socialinių paslaugų pašalpą Juodupės miestelio gyventoją L.Š. pernai jau buvo nubaudęs vieno tūkstančio 300 litų bauda, tačiau artimųjų įtarimams ištirti prireikė dar vieno ikiteisminio tyrimo.

Už piktnaudžiavimą tarnyba baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų, už dokumentų suklastojimą ir sukčiavimą – iki trejų metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min