Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulaikydami žinomą nelegalą pasieniečiai čigonų tabore panaudojo elektrošoką

Policija Vilniaus čigonų tabore
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija Vilniaus čigonų tabore
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasieniečiai čigonų tabore Vilniuje sulaikė jiems puikiai pažįstamą neteisėtai Lietuvoje esantį Rusijos pilietį. Šis čečėnų tautybės vyras pasipriešino VSAT pareigūnams, todėl buvo tramdomas elektrošoko įtaisu ir antrankiais.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, antradienį VSAT Vilniaus rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus pareigūnai, padedami Specialiosios paskirties būrio pasieniečių, sostinės S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje esančiame čigonų tabore sulaikė 34-erių Rusijos pilietį. Jį VSAT pareigūnai įtaria neteisėtu Lietuvos valstybės sienos perėjimu. Pasieniečiai turėjo informacijos, kad padaręs šį nusikaltimą vyras apsigyveno tabore.

Dar prieš sulaikydami čia radę šį užsienietį VSAT pareigūnai pastebėjo, kad jo drabužiai yra kruvini. Šioje vietoje prisirinko daug tabore gyvenančių asmenų. Jie pradėjo triukšmauti, ginti sulaikomąjį, o vėliau norėjo ir vaduoti.

Sulaikomas vyras pasipriešino pasieniečiams, bandė bėgti, todėl prieš jį teko panaudoti elektrošoko įtaisą ir surakinti antrankiais.

Šurmuliuojant tuo nepatenkintiems taboro gyventojams Rusijos pilietis buvo įsodintas į VSAT automobilį. Pasieniečiai pastebėjo, kad jo drabužiai buvo kruvini nuo kelių žaizdų. Pats sulaikytasis paaiškino, kad jį dar prieš atvykstant į taborą pasieniečiams konflikto metu sužalojo ten gyvenantys čigonai.

Rusijos pilietį VSAT pareigūnai nuvežė į Santariškių klinikas, ten jam buvo susiūtos pjautinės žaizdos.

Suteikus pagalbą pasieniečiai sulaikytąjį uždarė į areštinę. VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šis asmuo yra labai gerai pažįstamas ir sukėlęs nemažai rūpesčių VSAT pareigūnams, jis ne kartą Lietuvoje yra teistas.

Pirmą kartą į VSAT Užsieniečių registracijos centrą (URC) Pabradėje jis buvo atvežtas 2003 m., kai atliko laisvės atėmimo bausmę. Tais pačiais metais jis pasiprašė prieglobsčio ir buvo perkeltas į Ruklos priėmimo centrą.

2006 m. jis vėl buvo apgyvendintas URC, kai atliko dar vieną laisvės atėmimo bausmę. Tais pačiais metais pasinaudodamas prieglobsčio prašytojo teise laisvai išeiti iš URC, jis čia negrįžo, bet 2007 m. pabaigoje buvo sulaikytas ir jau trečią kartą apgyvendintas URC.

Vėl pasinaudodamas teise išeiti, jis 2008 m. sausį pabėgo iš centro. 2009 m. balandį šis vyras buvo sulaikytas Vilniaus čigonų tabore, paskui vėl apgyvendintas URC. Šių metų gegužę jis buvo išsiųstas iš Lietuvos.

Gyvendamas URC jis daug kartų pažeidė čia galiojančią tvarką. Jo byloje mirgėte mirga įrašai „laiku negrįžo į URC“, „neblaivus grįžo į URC“, „grįžo vėliau nei leistina“, „kurstė nesantaiką“, „sulaužė duris“, „įžeidinėjo pareigūnus“ ir t. t.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min