Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 5d. 16:30

Sulaikyta grupuotė, iš keršto Šalčininkų pareigūnui sudeginusi jo motinos statinius

Policijos pareigūnai krečia įtariamųjų namus Šalčininkų rajone
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Policijos pareigūnai krečia įtariamųjų namus Šalčininkų rajone

Vilniaus kriminalistai nustatė įtariamųjų grupę, kurie keršydami Šalčininkų r. policijos komisariato pareigūnui, padegė jo motinos turtą.

2017 metų gegužės 25 d., apie 2 val., Stavidonių k., Butrimonių sen., Šalčininkų r., sudegė vietiniam gyventojui priklausantis garažas, jame stovintis automobilis, lauko virtuvė ir nuo gaisro apgadintas šalia esantis gyvenamasis namas. Gaisro padarytas nuostolis nustatinėjamas. Jau tyrimo pradžioje kilo įtarimas, kad gaisro priežastis – tyčinis padegimas.

Tiriant šį platų atgarsį visuomenėje sukėlusį įvykį ir atsižvelgiant į tai, kad nukentėjusiojo sūnus yra Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Šalčininkų rajono policijos komisariate dirbantis policijos pareigūnas, viena iš pagrindinių iškeltų versijų buvo ta, kad nusikaltimas gali būti susijęs su jo atliekamomis tiesioginėmis pareigomis ir gali būti padarytas iš keršto.

Tyrimo metu buvo atlikta daug sudėtingų ikiteisminio tyrimo veiksmų, nustatinėjami galimi įtariamieji, renkami ir dokumentuojami nusikalstamos veikos įrodymai. Po intensyvių procesinių veiksmų nustačius įtariamuosius, 2017 m. birželio 28 d. Šalčininkų rajone vykdyta speciali policinė operacija, kurioje dalyvavo apie 50 Vilniaus apskrities VPK pareigūnų.

Buvo sulaikyti įtariamieji, jų gyvenamosiose ir kitose vietose atlikta daugiau nei 15 kratų, kurių metu buvo rasti šaunamieji ginklai, šaudmenys, kiti nusikalstamai veikai ištirti reikšmingi daiktai ir įrodymai.

Sulaikytiesiems asmenims įteikti pranešimai apie įtarimus.

Tyrimo metu nustatyta, kad 4 vietiniai gyventojai, galbūt užsiimantys neteisėta prekyba akcizais apmokestinamomis prekėmis, siekdami susidoroti ir įbauginti policijos pareigūną, nusprendė sudeginti jo tėvams priklausančius pastatus.

Visi 4 įtariamieji buvo sulaikyti 48 valandoms; vėliau šio nusikaltimo organizatoriui paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, kitiems 3 šio nusikaltimo vykdytojams paskirtos kitos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės apribojimu.

VIDEO: Vilniaus pareigūnai krėtė Šalčininkų krašto kontrabandinių prekių pardavėjus

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu, pradėto pagal požymius nusikaltimo numatyto Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už turto sugadinimą visuotinai pavojingu būdu numato laisvės atėmimo bausmę iki 5 metų. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min