TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulaikytas buvęs kariškis, laikęs didžiulį kiekį sprogstamųjų medžiagų (nuotraukos)

Pas buvusį kariškį rastas arsenalas
Policijos departamento nuotr. / Pas buvusį kariškį rastas arsenalas
Šaltinis: 15min
0
A A

Įtariamasis pavojingus daiktus slėpė įvairiose buto ir namo vietose – nišose, spintose, palėpėse, ūkiniuose pastatuose ir netgi žmonos kojinėse.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai, tyrimui vadovaujant ir jį organizuojant Generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorui, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl asmenų, kurie Lietuvoje užsiima šaunamųjų ginklų, šaudmenų, sprogmenų ir sprogstamųjų medžiagų įgijimu, laikymu ir prekyba dideliais kiekiais, gruodžio 14 d. su įkalčiais – dideliu ginklų, sprogmenų arsenalu – sulaikė įtariamąjį A.V.B, sovietmečiu buvusį kariškį.

Sėkmingai atlikus pirminius ikiteisminio tyrimo veiksmus, atlikus kratas Kaune bei Jonavoje, kur įtariamasis slėpė draudžiamus daiktus, iš kriminalinės apyvartos buvo išimta labai didelis kiekis šaunamųjų ginklų, šaudmenų ir sprogstamųjų medžiagų – trys karabinai, vienas iš jų su optiniu taikikliu, du mažo kalibro šautuvai, nagano sistemos revolveris, 274 vnt. šovinių (7,62 kalibro), apie 1133 vnt. šovinių (5,6 kalibro), 255 vnt. detonatorių, medžioklinių šovinių, apie 260 vnt. garsinių šovinių (7,62 kalibro), 2,4 kg. sprogstamosios medžiagos trotilo.

Taip pat įtariamasis, Kauno mieste, daugiaaukščio namo bute, neteisėtai laikė tris granatų sprogdiklius ir 89 detonatorius. Kadangi daugelis surastų objektų kėlė grėsmę aplinkiniams gyventojams, išminuotojai juos tinkamai izoliavo bei saugiai išgabeno iš gyvenamosios teritorijos.Įtariamasis arsenalą slėpė buto nišose, spintose, palėpėse, ūkiniuose pastatuose ir netgi žmonos kojinėse.

Kaip praneša Policijos departamento prie VRM atstovas spaudai Ramūnas Matonis, šis radinys nustebino ne vieną ilgą laiką dirbantį ir patirtį turintį kriminalinės policijos pareigūną, nes rasti ginklai, šaudmenys, sprogmenys ir detonatoriai kėlė didelę grėsmę įtariamojo šeimos nariams bei aplinkiniams gyventojams. Įtariamasis minėtus daiktus slėpė įvairiose buto ir namo vietose – nišose, spintose, palėpėse, ūkiniuose pastatuose ir netgi žmonos kojinėse. Užkirstus kelią šiai nusikalstamai veikai, išvengta galimai sunkių ir skaudžių pasekmių bei šių objektų patekimo į organizuotų nusikalstamų grupuočių rankas.

Įtariamasis sulaikytas, jam įteiktas pranešimas apie įtarimą padarius nusikalstamas veikas, numatytas Baudžiamojo kodekso 253 straipsnio 2 dalyje: „Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis dideliais kiekiais.“ Jam paskirta karomoji priemonė – suėmimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min