Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 30d. 15:14

Sulaikytas Lietuvos pašto direktorius, jam pareikšti įtarimai (papildyta 17.50 val.)

Lietuvos pašto generalinis direktorius Andrius Urbonas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos pašto generalinis direktorius Andrius Urbonas

Policijos organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo tarnybos pareigūnai sulaikė Lietuvos pašto generalinį direktorių Andrių Urboną.

Pareigūnai kol kas nenori atskleisti, dėl ko sulaikytas pašto direktorius. Tik teigiama, kad jo sulaikymas nesusijęs su pašto veikla.

15min.lt žiniomis, A.Urbonui jau pateikti įtarimai pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius. Pašto direktorius įtariamas dėl turto prievartavimo (Baudžiamojo kodekso 181 str.) ir sukčiavimo (Baudžiamojo kodekso 182 str.).

Pagal BK 181 str. A.Urbonui pareikšti įtarimai dėl vieno epizodo, pagal BK 182 str. - dėl trijų epizodų.

Bylą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Papildyta 15.20 val.: A.Urbonas sulaikytas byloje, kuri tiriama jau gana seniai. Šioje byloje yra ir daugiau sulaikytų asmenų, kai kurie iš jų buvo suimti.

Kol kas Lietuvos pašto direktorius sulaikytas 48 val. Ar bus kreiptasi į teismą dėl jo suėmimo, dar neaišku. Tai bus sprendžiama trečiadienį.

Antradienį žurnalistams premjeras Andrius Kubilius sakė esąs informuotas apie A.Urbono sulaikymą. Premjeras taip pat sakė, kad sulaikymas susijęs su A.Urbono veiksmais 2006–2007 metais.

„Aš tik turiu labai trumpą informaciją, kad tai siejama su veikla iki 2006–2007 metų, su kažkokiais  veiksmais, bet kokio pobūdžio tie veiksmai (nežinau). Tai yra tais veiksmais, dar iki jam tampant pašto direktoriumi“, – sakė A.Kubilius.

Papildyta 15.43 val.: Agentūra BNS praneša, kad verslo administravimo magistro laipsnį turintis A.Urbonas anksčiau dirbo „Swedbank“ ir elektros skirstymo bendrovėje VST. Jis pašto vadovu tapo pernai spalį.

Ankstesniam Lietuvos pašto vadovui Ernestui Vaideliui Specialiųjų tyrimų tarnyba pernai rudenį pareiškė įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo.

100 proc. Lietuvos pašto akcijų priklauso valstybei, jas valdo Susisiekimo ministerija.

Papildyta 17.50 val.: 15min.lt šaltiniai teisėsaugos institucijose teigia, kad byla, kurioje sulaikytas A.Urbonas, tiriama nuo praėjusių metų pabaigos. Iki šiol joje buvo suimti du įtariamieji. Lietuvos pašto generalinis direktorius yra trečias.

„Keli asmenys bandė pasipelnyti iš probleminių bankų klientų. Tai buvo tarsi niekur neregistruota firmelė. Šiuo metu šioje byloje yra trys įtariamieji, tačiau neatmetama, kad jų dar gali padaugėti“, - teigia šaltiniai.

Šaltiniai nepanoro atskleisti, kiek nukentėjusių gali būti šioje byloje. Tačiau patvirtina, kad A.Urbonui inkriminuojami keturi epizodai. Jis sulaikytas byloje gavus naujų duomenų.

„Tiriant tokias bylas, visada paaiškėja kas nors naujo. Sumos nebuvo įspūdingos. Ten buvo operuojama dešimtimis tūkstančių litų. Tikrai ne šimtais tūkstančių“. - sako šaltiniai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min