Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 09, 16:54

Sulaikytas Rokiškio rajono ligoninės gydytojas: ėmė kyšius iš mažiausiai 5 žmonių

Antradienį sulaikytas Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjas Alfonsas Vitkus, įtariamas kyšininkavimu.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / STT

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad minėtas medikas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, tiesiogiai, savo naudai, šių metų liepos mėnesį paėmė kyšius iš mažiausiai 5 asmenų. Manoma, kad kyšiai buvo sistemiškai priimami už teisėtą A.Vitkaus veikimą vykdant įgaliojimus – kad neteisėtą piniginį atlygį galimai davusių asmenų artimiesiems būtų teikiamos medicininės paslaugos. Kyšių sumos galėjo siekti ne mažiau kaip 100 eurų už individualų atvejį.

Tyrimui vadovaujantis prokuroras šiandien kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus, prašydamas nušalinti A.Vitkų nuo pareigų.

„Raginame visus gyventojus ir gydytojus netoleruoti korupcijos ir apie žinomus kyšio reikalavimo, provokavimo ar siūlymo atvejus pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai. Sveikatos apsauga – ypač jautri sritis visiems, o kartu su pilietiška ir principinga visuomene galime pasiekti, kad joje būtų daugiau skaidrumo ir prioritetas būtų teikiamas antikorupcinės aplinkos kūrimui“, – sako Ramūnas Lukošius, STT Panevėžio valdybos vadovas.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, jį kontroliuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras Mantas Jurkėnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min