Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 rugsėjo 28d. 11:57 , Atnaujinta: 2016 rugsėjo 28d. 14:14

Sulaikytas Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio brolis: jis nušovė kontrabandininkus sekusį pasieniečių šunį

Kęstas Komskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstas Komskis

Arvydas Komskis, Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio brolis, turi problemų. Jis nušovė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnybinį šunį. Keturkojis tuo metu persekiojo sprunkančius cigarečių kontrabandininkus.

Apie incidentą trečiadienį oficialiai pranešė VSAT. Tiesa, be pavardžių – tarnybinį šunį nušovęs asmuo įvardijamas kaip „medžiotojas iš Šilutės“.

Kad VSAT šunį nušovė Seimo vicepirmininko brolis, 15min patvirtino kitas Komskių šeimos narys – Pagėgių meras Virginijus Komskis.

„Esu parskridęs tik šiąnakt. Vakar paskambinau. Sakė, tikrai toks įvykis yra, su broliu nesu susisiekęs. Jis yra ar uždarytas – aš nesuprantu“, – kalbėjo V.Komskis.

Pasak jo, A.Komskis medžiojo su dar vienu broliu – Zenonu. Esą incidentas įvyko visiškai netyčia.

Pagėgių savivaldybės nuotr./Virginijus Komskis
Pagėgių savivaldybės nuotr./Virginijus Komskis

„Su kitu broliu kalbėjau, kuris yra [medžiotojų] būrelio vadovas. Sakė, kad vyko medžioklė ir paprasčiausiai ant jo šoko [šuo], jis išsigando ir... įvyko šūvis. Tiek man kitas brolis pasakojo. Su Arvydu nesu bendravęs“, – pasakojo meras.

Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis trečiadienį Seime žurnalistams sakė, kad jo brolis tose vietovėse nuolat medžiojo apie 30 metų.

„Kalbėjau su kitais medžiotojais. Medžiotojai visi medžiojo legaliai. Žinote, pasienio zonoje ten labai griežta kontrolė, turi pranešti kur bus, kada bus, nuo kiek laiko. Viskas tas yra patvirtinta, tikrai taip ir buvo. Kiek aš girdėjau iš pasakojimo, tai šuo puolė ant brolio ir brolis gynėsi“, – sakė K.Komskis.

Pasak jo, išvis su jo broliu medžiojo 4-5 žmonės.

Klausiamas, ar jo brolis gali būti siejamas su kontrabandininkais, K.Komskis griežtai tai neigė.

„Baikit, tikrai jau. Tikrai jis medžiojo ir viskas vyko legaliai“, – sakė Seimo vicepirmininkas.

VSAT skelbiamais duomenimis, kontrabandininkų pėdsakais sekęs tarnybinis šuo Ramzis nuo vienintelio šūvio krito vietoje.

Ramzis buvo su specialia šviesą atspindinčia liemene, ant kurios yra VSAT skiriamieji ženklai. Buvo šviesu, kai staiga belgų aviganiui judant miško keliuku pasigirdo šūvis.

„Kai kinologas, Ramzio šeimininkas, išgirdo šūvį ir pamatė kritusį augintinį, jis pamanė, kad šunį nušovė persekiojami kontrabandininkai. Pasienietis jau buvo išsitraukęs tarnybinį ginklą ir pasiruošęs ekstremaliai situacijai. Tačiau tolėliau pamatęs medžiotoją jis žaibiškai bei teisingai įvertino situaciją ir ginklo nepanaudojo“, – skelbė VSAT.

A.Komskis uždarytas į areštinę. Beje, Pagėgių mero ir Seimo vicepirmininko brolis jau yra turėjęs bėdų su teisėsauga. 2006 m. jis kateriu užplaukė ant Pakalnės upėje nardžiusio paauglio ir jį mirtinai sužalojo bei pasišalino iš įvykio vietos. Vis dėlto ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu buvo nutrauktas – A.Komskiui nutarta taikyti administracinę atsakomybę.

Politiniai oponentai jau seniai laido užuominas apie Komskių šeimos sąsajas su kontrabandininkais. Dar 2010 m. K.Komskis viešai piktinosi tokiais Irenos Degutienės pareiškimais. Šis klausimas iškeltas ir 2012 m., K.Komskį skiriant Seimo vicepirmininku. Konservatorius Mantas Adomėnas tuomet „tvarkiečio“ pasiteiravo, ar tapęs vienu iš Seimo vadovų jis nutrauks „ryšius su kontrabandos tinklu“. K.Komskis tai čia pat pavadino šmeižtu.

Medžioklės pažeidimų tyrimus atliekančios Aplinkos apsaugos ministerijos Pagėgių agentūros vedėjas Mindaugas Vaizgėla 15min teigė, kad šiuo metu nėra atliekamas joks tyrimas dėl medžioklės pažeidimo. Pasak jo, medžioklė, kurioje dalyvavo 5 asmenys, vyko legaliai. Medžiotojai pateikė visus reikiamus dokumentus. Tačiau buvo sumedžiotas neleistinas gyvūnas. Kokios nuobaudos bus taikomos ir ar jos apskritai taikomos, Aplinkos ministerijos Pagėgių agentūra nuspręs tik pasibaigus VSAT ikiteisminiam tyrimui ir teismui nusprendus dėl A.Komskio kaltės šiame incidente.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min