Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 22d. 12:16

Sulaikyti du kilometrus laidų pavogę įtariamieji

Elektros laidai
Audriaus Bagdono/BFL nuotr. / Elektros laidai

Trečiadienį, AB Rytų skirstomųjų tinklų Saugos ir prevencijos departamento pastangomis buvo sulaikyti įtariamieji, pasisavinę elektros oro linijų laidus Molėtų rajono Šeikių kaime. Nustatyta, kad nuo šių elektros oro linijų buvo pavogta daugiau kaip 2 kilometrai elektros laidų. RST paskaičiavimais bendrovei padarytos žalos siekia 6048 litų.

Kaip savo pranešime rašo RST, apie pastebėtą elektros oro linijų laidų vagystės faktą sausio 19 dieną Rytų skirstomiesiems tinklams pranešė Molėtų rajono Šeikių kaimo gyventojas. Gavę pranešimą, RST Saugos ir prevencijos departamento darbuotojai operatyviai ėmė tirti šį įvykį. Netrukus buvo nustatyti du įtariamieji, kurie sugadindami elektros įrenginį (elektros perdavimo liniją) neteisėtai pasisavino daugiau kaip 2,050 km 0,4 kV elektros laidų. Pavogtų laidų ilgis sudaro beveik tiek pat, kiek tęsiasi Gedimino prospektas Vilniuje nuo Seimo rūmų iki Gedimino kalno.

Vienas iš pavogtų elektros laidų įtariamųjų yra Molėtų rajono gyventojas, iki 2007 m. dirbęs RST bendrovėje. Manoma, kad profesinės žinios jam galėjo praversti vykdant šią vagystę - jis gerai žinojo, kaip saugiai nuimti laidus, kuriais buvo tiekiama elektros energija. Pavogtus elektros laidus vagys pardavė metalo supirktuvei.

Operatyviai surinkę reikalingą informaciją apie šį nusikaltimą, RST Saugos ir prevencijos departamento specialistai sausio 19 d. perdavė ją Molėtų policijos komisariato pareigūnams, kurie sulaikė įtariamuosius ir pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal nusikaltimo požymius, numatytus LR Baudžiamojo kodekso (BK) 178 str. 1 d. ir 187 str. 2 d. Pagal šiuos BK straipsnius įtariamiesiems gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų (pagal 178 str. 1 d.), areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų (pagal 187 str. 2 d.).

Pasak RST Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus Kęstučio Tubio, šiuo metu bendrovė vykdo griežtą veiklos efektyvumo didinimo politiką, todėl jo vadovaujamo padalinio tikslas - principinga kova prieš elektros bei elektros įrenginių vagystes.

„Bendradarbiaudami su Policijos pareigūnas mes galime labai aktyviai ir operatyviai imtis veiksmų ne tik išaiškinant nusikalstamos veiklos faktus RST atžvilgiu, bet ir sulaikant nusikaltėlius, kurių dauguma iki šiol likdavo nedemaskuoti,“ – teigia K.Tubis.

Be jau minėto elektros laidų vagystės fakto Molėtų rajone šių metų sausio mėnesį buvo įvykdyta laidų vagystė Vilniaus rajono Sužionių seniūnijoje – šiuo atveju buvo pavogta 0,434 metrai RST elektros oro linijų laidų. Šio įvykio tyrimas dar nebaigtas.

Nuo 2008 m. spalio mėn. įkurto ir K.Tubio vadovaujamo RST Saugos ir prevencijos departamento specialistų veikla jau duoda akivaizdžius rezultatus - nusikalstamos veiklos atvejai ne tik konstatuojami, bet ir vykdoma jų prevencija. 2008 m. gruodžio viduryje Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai pagal RST pateiktą informaciją sulaikė įtariamuosius, klastojusius elektros energijos apskaitos skaitiklių rodmenis itin stambiu mastu Vilniuje ir jo apylinkėse.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min