Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulaikyti du nuo teisingumo į užsienį bėgę įtariamieji

Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Valstybės sienos apsaugos tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį pasieniečiai sulaikė iš Lietuvos bandžiusius išvykti nusikaltimais įtariamus lietuvius, vienas jų yra pavojingas recidyvistas. Abu policijos ieškomi vyrai sulaikyti pasirinktinių patikrinimų metu – pasislėpti nuo teisingumo jiems nepadėjo ir atviros vidinės Šengeno sienos.

Penktadienio naktį apie 4 val. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus pasieniečiai Kalvarijos savivaldybėje, kelyje Lazdijai – Seinai, sustabdė į Lenkiją išvažiuojantį keleivinį mikroautobusą „Mercedes Benz Vito“. Pasak vairuotojo, jis keleivius vežė į Angliją.

Dokumentų kontrolės metu VSAT pareigūnai nustatė, kad vieno keleivio, 25–erių lietuvio, kaip įtariamojo nusikaltimo padarymu nuo 2009 m. balandžio ieško Vilniaus policija. Paskutinė deklaruota jo gyvenamoji vietovė buvo sostinėje, bet 2008 m. jis iš jos išsiregistavo.

Pasieniečiai vyrą išlaipino iš mikroautobuso, sulaikė ir vėliau perdavė paieškos iniciatoriui.

Sieną su Lenkija, kuri yra vidinė Šengeno siena, kontroliuojantys Lazdijų rinktinės pasieniečiai pasirinktinių patikrinimų metu patikrina vos 1 proc. per ją vykstančių asmenų ir automobilių.

Dar vieną įtariamąjį nusikaltimo padarymu Klaipėdos uoste ketvirtadienį vakare sulaikė VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai. Pasirinktinio patikrimo metu jie Malkų įlankos kontrolės punkte nustatė, kad keltu į Vokietiją išplaukti norėjusio 39–erių vyro nuo 2010 m. birželio ieško Kauno policija.

Niekur gyvenamosios vietos nedeklaravęs vyras įtariamas vagyste. Kai VSAT pareigūnai jį sulaikė, paaiškėjo, kad tai pavojingu recidyvistu pripažintas asmuo – jis yra įkliuvęs už plėšimą, sukčiavimą, chuliganizmą, vagystes.

Sulaikytąjį uostamiesčio pasieniečiai perdavė paieškos iniciatoriams.

Klaipėdos uoste pasieniečiai pasirinktinių patikrinimų metu patikrina apie 4 proc. Šengeno vidaus reisais plaukiančių asmenų.

Iš viso šiemet pasieniečiai jau sulaikė 67 asmenis, kurių už įvairius nusikaltimus ir pažeidimus ieškojo Lietuvos ir užsienio šalių teisėsaugininkai. Daugiausiai tokių teisingumo bandžiusiųjų išvengti VSAT pareigūnams įkliuvo oro uostuose, ypač Vilniaus, – 24.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min