Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sulaikyti į Lietuvą neteisėtai bandę patekti baltarusis ir du gruzinai

Greta valstybės sienos
VSAT nuotr. / Greta valstybės sienos
Šaltinis: 15min
0
A A

Neteisėtai pereidami sieną iš Baltarusijos į Lietuvą bandė patekti du gruzinai ir baltarusis. Juos sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos ir Vilniaus rinktinių pareigūnai.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, pirmadienį VSAT Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiai, naudodamiesi techninėmis universalios sienos apsaugos sistemos priemonėmis, Šalčininkų rajono Kaniūkų kaimo ribose užfiksavo asmenį. Jis iš Baltarusijos perėjo sieną ir jau Lietuvos pusėje judėjo link čia pat esančio miško.

Informaciją apie pažeidėją gavo arčiausiai šios vietos buvę VSAT patruliai. Atskubėję pasieniečiai sulaikė netoli nueiti tespėjusį vyrą.

Jis turėjo 43-ejų Baltarusijos piliečio pasą ir prisipažino valstybės sieną kirtęs neleistinoje vietoje. Tą patvirtino ir ant kontrolinės pėdsakų juostos šioje vietoje palikti pažeidėjo pėdsakai.

Baltarusį pasieniečiai uždarė į areštinę. VSAT Varėnos rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dar du nelegalus Vilniaus rajono Vindžiūnų kaimo prieigose, Šumsko miške, sulaikė VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pasieniečiai. Prieš tai jie gavo informacijos apie du įtartinus asmenis, einančius nuo valstybės sienos į Lietuvos gilumą.

Patikrinę šią vietovę, miške VSAT pareigūnai sulaikė du vyrus. Vienas jų turėjo gruzinišką vairuotojo pažymėjimą, kitas dokumentų neturėjo. Sulaikytieji prisistatė 51-erių ir 54-erių Gruzijos piliečiais. Įtariama, kad jie į Lietuvą pateko neteisėtai pereidami sieną iš Baltarusijos. Padvarionių užkardos pasieniečiai netoliese aptiko ir dviejų asmenų pėdsakus, vedančius per sienos liniją.

Abu sulaikytieji uždaryti į areštinę, o VSAT Vilniaus rinktinėje pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

Iš viso pasieniečiai šiemet sulaikė 391 Lietuvos sienos pažeidėją. Daugiausiai tarp jų yra Gruzijos ir Lietuvos piliečių – po 132. Neteisėtai sieną bandė kirsti ir VSAT pareigūnų dar buvo sulaikyti 44 Rusijos piliečiai, 27 Afganistano, 17 Armėnijos, 15 Baltarusijos bei kitų šalių piliečiai.

Daugiausiai tokių pažeidėjų sulaikyta pasienyje su Baltarusija – 264. Pasienyje su Rusija VSAT pareigūnai sulaikė 80 sienos pažeidėjų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min