Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 15d. 18:34

Sulaikyti jaunuoliai, disponavę suklastotomis bankų kortelėmis

Aptiktos kortelės
Šiaulių policijos nuotr. / Aptiktos kortelės

Po kruopštaus informacijos rinkimo liepos 14 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai surengė operaciją, kurios metu prie Šiaulių geležinkelio stoties esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, automobilyje BMW 520, sulaikė du šiauliečius – 21-erių metų E.Z. ir jo bendraamžį E.I.

Kriminalistai E.Z. piniginėje rado vieną, o vairuotojo durelių dėtuvėje - tris Jungtinių Amerikos Valstijų bankų mokėjimo korteles, priklausančias minėtam asmeniui. Įtariama, kad šie mokėjimo instrumentai yra suklastoti. Manoma, kad buvo pasisavinti kol kas dar nenustatytų asmenų bankų mokėjimo kortelių duomenys, kuriais pasinaudojus, pagamintos kortelių kopijos ir šiomis kortelėmis ne kartą buvo naudotasi, atsiskaitant parduotuvėse ar kitaip tuštinant svetimas sąskaitas, nes jų paviršius gerokai subraižytas.

Kortelių duomenys gali būti gaunami kelias būdais. Vieni juos gauna, įsilaužę į bendrovių informacines sistemas ar vartotojų kompiuterius, kiti - bankomatuose įrengdami vadinamuosius „skimerius“, kurie nuskaito į bankomatą kišamos elektroninės mokėjimo kortelės duomenis. Taip pat duomenys gali būti pasisavinti atsiskaitant restoranuose ar kitur.

Dėl netikrų mokėjimo instrumentų gaminimo ar neteisėto disponavimo jais pradėtas ikiteisminis tyrimas. Abu sulaikytieji uždaryti į areštinę. Už nusikalstamų veikų padarymą jie yra teisti ir anksčiau.

Temos: 2 Sulaikymas Bankas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min