Dabar populiaru
Premjera
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 11d. 11:13 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 11d. 14:54

Sulaikyti Kauno rajono gyventojus plėšimais šiurpinę vyrai: įsibraudavo į namus ir reikalaudavo pinigų

Policija sulaikė Kauno rajono gyventojus apiplėšinėjusius vyrus
Kauno apskrities policijos nuotr. / Policija sulaikė Kauno rajono gyventojus apiplėšinėjusius vyrus
Šiomis dienomis Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai nustatė ir sulaikė keletą asmenų, įvykdžiusių plėšimus Kauno rajone. Vienam iš įtariamųjų, kuris anksčiau teistas 7 kartus, lapkričio 11 dieną Kauno apylinkės teismas paskyrė dviejų mėnesių suėmimą.

Lapkričio 6 dieną apie 20 valandą Kauno rajono Dievogalos kaime du vyrai pasibeldė į namo langą bei duris, prisistatė namo šeimininko pažįstamu ir, patekę į vidų, grasindami reikalavo pinigų iš dviejų name buvusių vyrų. Negavę grynųjų, pasišalino pavogę 3 trimerius.

Buvo padaryta 540 eurų žala, – lapkričio 11 dienos rytą pranešimu spaudai informavo Kauno apskrities policija.

Lapkričio 8 dieną apie 17 valandą Kauno rajono Ežerėlio miestelyje moteriai neįsileidus į namą, vyras, įlipęs pro langą, grasino jai ir reikalavo atiduoti turimus pinigus.

Atidavus 240 eurų, vyras pasišalino.

Lapkričio 9 dieną abu vyrai buvo sulaikyti Kauno rajono Ežerėlio miestelyje. Anksčiau už panašias nusikalstamas veikas teistas vyras, gimęs 1993 metais, įtariamas dalyvavęs abiejose nusikalstamose veikose, kitas, gimęs 1982 metais, tik lapkričio 6-ąją.

Kauno apskrities policijos nuotr./Policija sulaikė Kauno rajono gyventojus apiplėšinėjusius vyrus
Kauno apskrities policijos nuotr./Policija sulaikė Kauno rajono gyventojus apiplėšinėjusius vyrus

Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl plėšimo (Baudžiamojo kodekso 180 str.). Vyrams gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Lapkričio 11 dieną spręstas klausimas dėl kardomosios priemonės jiems skyrimo. Kaip trečiadienio popietę pranešimu spaudai informavo Kauno apylinkės teismas, prokurorės prašymas iš dalies buvo patenkintas: įtariamajam plėšimais R.R. dviem mėnesiams paskirta griežčiausia kardomoji priemonė priemonė – suėmimas.

Teismo pranešime spaudai aprašoma daugiau nusikaltimo detalių. Teigiama, kad R.R. įtariamas tuo, kad 2020 metų lapkričio 6 dieną apie 20 valandą Kauno rajone, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su kitu asmeniu, jis pabeldė į nukentėjusiojo namo langą bei duris, siekdamas patekti į namo vidų, prisistatė kitu asmeniu, nurodydamas, kad jis yra M.P. Ten pat gyvenančiam asmeniui patikėjus, kad už durų stovi pažįstamas M.P., atidarė duris ir tokiu būdu, patekęs į namo vidų, o kartu buvusiam bendrininkui pasilikus namo prieangyje, pradėjo reikalauti nukentėjusiojo duoti pinigų.

Nukentėjusiajam nuėmus R.R. nuo galvos gobtuvą, šis supykęs griebė iš už nugaros jam rankomis už kaklo ir pradėjo jį smaugti, vėliau pargriovė ant žemės, tuo sukeldamas nukentėjusiajam fizinį skausmą. Kitam nukentėjusiajam pradėjus grasinti suduoti kačerga, R.R. paleido namų šeimininką ir, išėjęs iš namo, lauko duris užkabino kabliu iš išorės bei su bendrininku savo kūnais jas užremdami, kad viduje esantys asmenys negalėtų išeiti, toliau reikalavo pinigų, grasindami šių niekada neišleisti iš namų.

Tokiu būdu buvo suvaržyta nukentėjusiųjų laisvė, atimta galimybė priešintis. Kartu su bendrininku R.R. iš namo verandos pagrobė trimerį „Stihl“, 240 eurų vertės, trimerį, 150 eurų vertės, ir trimerį, 150 eurų vertės.

Be to, R.R. įtariamas tuo, kad 2020 metų lapkričio 8 dieną apie 17 valandą Kauno rajone, siekdamas patekti pas nukentėjusiąją į namą ir pagrobti svetimą turtą, pabeldė į langą ir prisistatė kitu asmeniu, tai yra kito asmens sūnumi, nukentėjusiajai atsakius, kad tokios nepažįsta ir pareikalavus atsitraukti nuo lango, įlipo per pravirą virtuvės langą į namo vidų, nustūmė nukentėjusiąją ir sugriebė jai už gerklės.

Nukentėjusiajai išsilaisvinus, R.R., grasindamas, kad užklijuos rankose turėta lipnia juosta burną ir užmuš, pareikalavo atiduoti pinigus. Nukentėjusioji, būdama įbauginta, atidavė 40 eurų. Tačiau R.R. to nepakako: jis vėl sugriebė nukentėjusiajai už kaklo ir, pagrasinęs ją pasmaugti bei užklijuoti lipnia juosta burną, dar kartą pareikalavo atiduoti pinigus. Išsigandusi nukentėjusioji atidavė dar 200 eurų.

Teismo nutartyje pažymima, kad byloje yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, jog įtarimai R.R. pareikšti pagrįstai. Įtariamasis yra 7 kartus teistas, naujas nusikalstamas veikas, kurios priskiriamos prie sunkių nusikaltimų, įtariamas padaręs neišnykus teistumui, be to, 2020 metų lapkričio 9 dieną įtariamasis R.R., informuotas žodžiu policijos pareigūnų apie tai, kad jis yra sulaikomas įtariant padarius nusikaltimą, pabėgo iš tarnybinio automobilio. Jo paieškai teko pasitelkti policijos pareigūnus, kinologą su šunimi.

R.R. kardomoji priemonė – suėmimas, paskirta nustačius, kad jis gali bėgti (slėptis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, o būdamas laisvėje gali daryti naujus nusikaltimus.

„Įtariamasis R.R. neturi sukūręs savo šeimos, jis nėra saistomas socialiniais ryšiais, neturi legalaus pragyvenimo šaltinio“, – nustatė teismas.

Įtariamajam R.R. kardomoji priemonė – suėmimas – paskirta dviejų mėnesių terminui, įvertinus kardomosios priemonės adekvatumą padarytoms nusikalstamoms veikoms bei įtariamojo charakterizuojančius duomenis.

„Kuo sunkesnė ir sudėtingesnė nusikalstama veika tiriama, tuo griežtesnių procesinės prievartos priemonių panaudojimas gali būti pateisinamas“, – motyvavo teismas.

Šią nutartį proceso dalyviai per 20 dienų gali apskųsti Kauno apygardos teismui.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Šeštojo skyriaus prokurorai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min