Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 13d. 12:28

Sulaikyti Šengeno erdvėje be vizų buvę nelegalai iš Gruzijos

Pasienio poste
VSAT nuotr. / Pasienio poste

Pasvalio pasieniečiai sulaikė iš Latvijos vykusius tris nelegalus gruzinus, Šengeno erdvėje buvusius be vizų. Vienas jų anksčiau yra turėjęs nemalonumų su Ispanijos teisėsauga.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Šiaulių rinktinės Pasvalio užkardos pasieniečiai kartu su Kauno teritorinės muitinės pareigūnais Pasvalio rajone, Škilinpamūšio kaime, pagal rizikos faktorius pasirinktiniam patikrinimui sustabdė iš Latvijos į Lietuvą atvykstantį maršrutinį autobusą Ryga – Štutgartas lenkiškais numeriais.

Nelegalią migraciją užkardantiems VSAT pareigūnams patikrinus autobusu vykusių keleivių asmens dokumentus paaiškėjo, kad iš Rygos vykę 24–erių ir du 26–erių Gruzijos piliečiai neturi vizų, suteikiančių teisę būti Šengeno erdvėje. Du iš jų pasieniečiams teigė, kad vyko į Vokietiją, o vienas – į Prancūziją ten gyventi ir dirbti.

Visi trys sulaikytieji buvo pristatyti į Pasvalio užkardą apklausai ir aplinkybių išsiaiškinimui.

Pasvalio užkardos pasieniečiams patikrinus gruzinų duomenis paaiškėjo, kad dėl vieno jų – 26 metų vyro – perspėjimą yra paskelbusi Ispanija. Tai reiškia atsisakymą leisti šiam užsieniečiui įvažiuoti į Šengeno teritoriją.

Dėl neteisėto buvimo Lietuvoje be vizų atvykėliams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. Trijulę pasieniečiai sulaikė dviem paroms ir uždarė į areštinę.

VSAT Šiaulių rinktinės pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes ir sprendžia klausimą dėl nelegalų išsiuntimo iš Šengeno erdvės.

Pastaruoju metu padaugėjo VSAT pareigūnų sulaikomų Gruzijos piliečių. Dažniausiai pasieniečiams jie įkliūva pasienyje su Baltarusija. Dar daugiau gruzinų, bandančių patekti į Lietuvą, pasienyje sulaiko Baltarusijos pareigūnai.

Šiuo metu VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje iš viso yra apgyvendintas 71 nelegalus migrantas ar prieglobsčio prašytojas. Gruzinai sudaro didžiausią grupę – centre jų gyvena 28. Visi jie Lietuvoje yra pasiprašę prieglobsčio.

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min