Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sumaištis Kauno oro uoste baigėsi: sprogmuo nerastas, operatyviai sulaikytas melagingo pranešimo autorius

Grasintojas sulaikytas
Aliaus Koroliovo/15min nuotr. / Grasintojas sulaikytas
Šaltinis: 15min
21
A A

Antradienį priešpiet BPC sulaukė pranešimo, kad Kauno oro uoste padėtas sprogmuo. Iš pastato evakuoti žmonės, įvestas planas „Skydas“. Dėl incidento atidėtas skrydis į Edinburgą, kitas skrydis – į Londoną – neįvyko. Lėktuvas, turėjęs atskristi iš Londono, nusileido Vilniuje. Po trijų valandų pranešta, kad pareigūnai sprogmens oro uoste nerado. Netrukus sulaikytas ir melagingo pranešimo autorius.

Kad sulaukė tokio pranešimo, 15min patikino ir Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Pranešta apie Karmėlavoje, Kauno oro uoste, padėtą sprogmenį.

Į įvykio vietą išskubėjo ugniagesių gelbėtojų komanda. Atvykę į vietą, jie ėmėsi pirminių atsargumo veiksmų: blokuojami įvažiavimai bei išvažiavimai į bei iš oro uosto.

Tikėtina, jog dėl to strigs Kauno oro uosto darbas. Apie 11 val. pradėta žmonių iš pastato evakuacija.

Kauno apskrities policija 15min informavo, jog anoniminio pranešimo apie Kauno oro uoste padėtą sprogmenį sulaukta 10.34 val.

Nedelsiant įvestas planas „Skydas“. Laukiama atvykstant „Aro“ pareigūnų. Bus ieškoma galimo sprogmens.

VIDEO: Kauno oro uoste dirbančios moterys: tai jau ne pirmas kartas

11.12 val. Iš pastato evakuota apie 250 žmonių. 11.25 val. Kauno oro uoste turi leistis lėktuvas iš Edinburgo – sprendžiama, ar leisti jam nutūpti Karmėlavoje, ar ne.

Eismo judėjimas iš Kauno oro uosto automobilių stovėjimo aikštelių yra draudžiamas.

Lėktuvai leidžiasi, bet keleiviai iš jų neišleidžiami

11.25 val. Kaip patikino Lietuvos oro uostų Komunikacijos vadybininkė Agnė Mažeikytė, lėktuvas iš Edinburgo tikrai nusileis, nes pakilimo ir leidimosi takas nėra grėsmės zonoje. Nusileidęs lėktuvas bus pastatytas kuo toliau nuo keleivių terminalo – keleiviai nebus kurį laiką iš lėktuvo išleidžiami.

Evakuoti asmenys tik iš keleivių terminalo.

12.15 val. turi leisti lėktuvas iš Londono. Jam to padaryti galimas keleivių terminalo užminavimas taip pat neturėtų sukliudyti.

Pasak A.Mažeikytės, pastarąjį kartą pranešimo apie užminuotą keleivių terminalą, tiesa, Vilniaus oro uoste, sulaukta prieš 2,5 metų.

Sumaišė planus skrendantiems į Edinburgą

12.19 val. Dėl incidento oro uoste buvo atidėtas 11.55 val. planuotas skrydis į Škotijos sostinę Edinburgą. Visi, turėję skristi šia kryptimi, priversti laukti oro uosto teritorijoje.

Juokaujame, kad dabar žmonės iš Lietuvos jau nebe emigruoja, o evakuojasi, – 15min žurnalistei teigė šmaikštumo nestokojanti Evelina, kuri turėjo šiandien persikelti gyventi į Edinburgą.

„Juokaujama, kad dabar žmonės iš Lietuvos jau nebe emigruoja, o evakuojasi“, – 15min žurnalistei teigė šmaikštumo nestokojanti Evelina, kuri turėjo šiandien persikelti gyventi į Edinburgą.

Į oro uostą ją atlydėjusi mama džiaugėsi, kad gali pabūti dar kiek su savo dukra. Vykdamos į oro uostą antradienio rytą, moterys aptarinėjo užvakar atidėtą skrydį į Londoną. Kauno oro uoste keleiviai tuomet buvo priversti laukti beveik 7 val.

„Prisišnekėjom. Dabar pati laukiu. Skrydis į Edinburgą turėjo būti 11.55 val. Buvau prie patikros punkto kiek po 11 val. Jau turėjau rodyti darbuotojui savo pasą, kai staiga buvo visų keleivių paprašyta išeiti palaukti į lauką. Iš pradžių laukėme prie mašinų, o vėliau liepta atsitraukti iki pat naujai atidaryto viešbučio „Air hotel“.

Išgąsčio nėra. Visi manome, jog tai – eilinis kartas, kai kažkas nevykusiai pajuokavo. Jokio sprogmens nėra. Vieni deginasi saulutėje, kitiems, kas nenori būti saulėje, pasiūlyta nueiti į senąjį terminalą“, – emocijomis iš įvykio vietos dalijosi Evelina.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Įvykio vietoje
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Įvykio vietoje

„Air hotel“, anot pašnekovės, leido pasinaudoti visiems keleiviams tualetu. Laukiantieji buvo pavaišinti vandeniu. Tiesa, dėl ko buvo išprašyti iš oro uosto, jie sužinojo ne iš karto.

„Tik po kurio laiko priėjo oro uosto darbuotojas ir paaiškino, jog pranešta apie galimai padėtą sprogmenį, laukiama „Aro“ pareigūnų, vykstančių iš Vilniaus. Sakė, kad lauksim apie 20 min., bet laukiam jau tikrai ilgiau. Užsieniečiams keleiviams aš paaiškinau, kas įvyko. Jie taip pat ramūs, deginasi saulutėje. Žinom, kad Škotijoje nebus saulės, tai visi džiaugiamės“, – šmaikštumo nestokojo Evelina.

15min pakalbintas skrydžio į Edinburgą laukiantis užsienietis tikino, jog tai, kad skrydis atidėtas dėl galimo sprogmens, jam nutinka pirmą kartą gyvenime. Vyras tikino Lietuvoje buvęs nuo praėjusio šeštadienio, tiesiog norintis greičiau grįžti su šeima į namus.

„Mes tiesiog gulime ant žolytės, mėgaujamės saule, tad nėra taip blogai. Esame kiek pavargę ir tiek. Laukiame dar neilgai. Kažkas nori tik pagąsdinti su bomba. O štai kitas keleivis turi iš Edinburgo jungtinį skrydį į Portugaliją. Atostogoms. Tai jam gali žlugti didesni planai“, – teigė škotas.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Įvykio vietoje
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Įvykio vietoje

12.45 val. Į vietą atvyko „Aro“ pareigūnai.

„Ryanair“ lėktuvai leidžiasi Kaune, „Wizzair“ – Vilniuje

13.10 val. 12.30 val. Kauno oro uoste turėjo nusileisti „Wizzair“ kompanijos lėktuvas iš Londono, tačiau įgula priėmė sprendimą tūpti Vilniuje. Kauno oro uosto atstovai tikina, jog buvo leidžiama nusileisti Kaune, kaip ir ankstesniam „Ryanair“ lėktuvui iš Edinburgo, tačiau pats pilotas priėmė tokį sprendimą.

Tie, kurie turėjo iš Kauno 13.05 val. vykti į Londoną, dėl Vilniuje nusileidusio lėktuvo to padaryti nebegalės. Jiems „Wizzair“ siūlo arba pakeisti skrydį kitu, arba grąžinti už bilietą sumokėtą sumą.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Įvykio vietoje
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Įvykio vietoje

Patikrinę Kauno oro uosto terminalą pareigūnai 13.30 val. atšaukė planą „Skydas“ ir nustatė, kad gautas pranešimas yra melagingas.

Iš Londono 13.35 val. atvykstantis „Ryanair“ lėktuvas turėtų nusileisti Kaune. Vis dėlto keleiviai, kol nebus atlikta terminalo apžiūra, negalės išlipti iš lėktuvo. Štai tie, kurie iš Edinburgo atvyko dar prieš vidurdienį, lėktuve laukia jau beveik dvi valandas.

13.34 val. 13.35 val. iš Londono į Kauno oro uostą turėjusio atvykti „Ryanair“ lėktuvo atvykimas numatytas valandą vėliau – 14.30 val.

Sprogmens nerasta

13.40 val. Kaip informuoja Lietuvos oro uostų Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė, patikrinę Kauno oro uosto terminalą pareigūnai 13.30 val. atšaukė planą „Skydas“ ir nustatė, kad gautas pranešimas yra melagingas.

„Šis pranešimas sutrikdė du suplanuotus skrydžius: į ir iš Edinburgo bei Londono Lutono oro uostų. „Ryanair“ skrydis iš Edinburgo nutūpė planuotu laiku (11.25 val.), jis buvo pastatytas toliausiai nuo terminalo, keleiviai aprūpinti vandeniu. Turėjęs pakilti 11.55 val. jis iš Kauno oro uosto pakils jau greitai. „Wizzair“ lėktuvas, turėjęs 12.30 val. tūpti iš Londono Lutono oro uosto, įgulos buvo nukreiptas į Vilnių ir jame nutūpė 12.06 val.

Skrydis į Londoną šiuo lėktuvu buvo atšauktas ir keleiviai asmeniškai su oro linijomis tarėsi dėl bilietų keitimo arba grąžinimo“, – informavo ji.

Kauno apskrities VPK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Kauno oro uosto darbuotojai 15min tikino, jog toks melagingas pranešimas apie pastate padėtą sprogmenį – ne pirmasis. Pastarąjį kartą tai nutiko praėjusią žiemą. Pareigūnų patikra tuomet jų darbą sustabdė daugiau nei 3 val.

Prabėgus 4 val. sulaikytas įtariamasis

Kauno apskrities VPK nuotr./Asmuo, įtariama, melagingai pranešęs apie sprogmenį oro uoste
Kauno apskrities VPK nuotr./Asmuo, įtariama, melagingai pranešęs apie sprogmenį oro uoste

15.17 val. Neįtikėtino Kauno apskrities policijos operatyvumo dėka, prabėgus 4 valandoms po skambučio BPC, Kaune buvo sulaikytas įtariamas melagingo pranešimo autorius.

15 val. Raudondvario plente buvo pastebėti į įvykio vietą skubantys trys policijos pareigūnų automobiliai: du tarnybiniai ir vienas nežymėtas. Jie skubėjo sulaikyti įtariamojo.

Įtariamasis anksčiau teistas du kartus.

Kauno apskrities policija netrukus pranešė, kad skambinęs 28-erių metų D.K. sulaikytas būtent Kauno Raudondvario pl. Jaunas vyras pristatytas į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę.

Anksčiau jis yra teistas du kartus – už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir šaunamaisiais ginklais. Šiuo metu jis niekur nedirba.

VIDEO: Komisaro Dariaus Žukausko komentaras apie sulaikytą grasintoją

Melagingą skambutį vyras atliko būdamas šalia Kauno oro uosto. Manoma, kad jis veikė vienas. Sulaikomas policijos pareigūnų D.K. nesipriešino. Jauną vyrą sulaikė dvi pareigūnės.

„Šiuo metu jis duoda parodymus. Prisipažįsta padaręs šį nusikaltimą“, – iškart po sulaikymo teigė Kauno apskrities policijos komisaras Darius Žukauskas.

16.49 val. Kauno apskrities policija spaudai išplatino pranešimą, kuriame pristatė ir nusikaltėlį sulaikyti padėjusias pareigūnes – tai Kauno miesto Santakos policijos komisariato pareigūnės Daiva Stravinskienė ir Viktorija Sinkevičiūtė-Palionienė.

VIDEO: Pareigūnės, padėjusios sulaikyti įtariamąjį: „Svarbiausia – patikimas kolega“

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorai.

Dėl šio „pokšto“ skaičiuojami nemenki tiek aviakompanijų, Kauno oro uosto, tiek keleivių nuostoliai.

23.30 val. Pirminiais duomenimis, įtariamasis iškart po nusikaltimo padarymo buvo blaivus - alkotesteryje švietė nuliai. Bus tiriama ir tai, ar D.K. nebuvo apsvaigęs nuo narkotikų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min