2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Sunkiai apgirtęs vairavęs buvęs Seimo narys G.Mikolaitis: „Pats netekau žado, kiek įpūčiau“

Antradienį prieš Vilniaus miesto apylinkės teismą stojo buvęs Seimo nario Gintautas Mikolaitis. Jis lapkričio 3-iosios rytą sostinės „Akropolio“ aikštelėje važiuodamas atbulomis prilietė kitą automobilį ir nuvažiavo. Netrukus jį sustabdė Kelių policija. Pareigūnai pajuto nuo vyro sklindantį alkoholio kvapą. Paaiškėjo, kad G.Mikolaičio girtumas buvo vertas baudžiamosios bylos. Jis pats teisme tvirtino, nors naktį lėbavo su draugais, tą rytą jautęsis visiškai blaivus.
Gintautas Mikolaitis teisme
Gintautas Mikolaitis teisme / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

G.Mikolaitis pasakojo vakare susitikęs su draugais, išgertuvės užtruko maždaug 6 valandas, o miegoti nuėjo apie 2 ar 3 valandą nakties.

Kaltino numestą svorį

„Ryte atsikėliau, nusiprausiau, nuėjau apie 2 km iki automobilio. Nieko nevalgiau, dabar išvis nieko nevalgau 14 valandų, – sakė jis užsiminęs, kad per pastaruosius mėnesius numetė apie 25 kg. – Ir vakare, kai sėdėjom, kai naudojau, nevalgiau, tik užgėrinėjau.“

Anot jo, savo „Volvo“ jis planavo nuvairuoti tik kelis šimtus metrų, nuo „Akropolio“ aikštelės iki „Impuls“ sporto klubo. Jis dievagojosi net nepajutęs, kaip palietė kitą automobilį.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gintautas Mikolaitis teisme
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gintautas Mikolaitis teisme

„Buvome susitarę su kolega susitikti prie „Impuls“. Rytą jausdamas, kad buvau vartojęs tiek alkoholio, jog galiu važiuoti, sėdau į mašiną ir nuvažiavau iki ten. Išlipant privažiavo Kelių policijos ekipažas, sako, jūs važiuodamas atbulomis atsitrenkėte į kitą automobilį, – pasakojo G.Mikolaitis. – Pareigūnai pasakė, kad nuo jūsų sklinda alkoholio kvapas. Sakau, kvapas gal ir sklinda. Prašė papūsti ir pats netekau žado, kiek aš įpūčiau.“

O įpūtė dabartinis „Raseinių vandenų“ direktoriaus pavaduotojas G.Mikolaitis visai nemažai – 1,86 promilės. O kraujo tyrimas parodė dar daugiau – 2,14 promilės.

Gailėjo mamos

„Labai gailiuosi, gėda, kodėl aš taip nejutau, kad negaliu vairuoti, – tvirtino jis ir kaltę dėl promilių vertė numestam svoriui, neva todėl nuo alkoholio „neišsivalė“ jo organizmas. – Turėjo išgaruoti, nejutau, labai gaila, gaila dėl visų aplinkinių. Aš tai kaltas, o aplinkiniai visi nekalti, jiems dar didesnė žala, ypač mamai.“

Teisėjo perklaustas, kaip galėjo nejausti tokio girtumo, jis tvirtino galvojęs, kad įpūs ne daugiau nei 0,2 promilės.

G.Mikolaitis teisme kalbėjo apie savo garbaus amžiaus vienkiemyje gyvenančią mamą, negalinčią net malkų atsinešti.

„Ji labai meldžiasi, ką dabar jai daryti“, – sakė jis tvirtindamas, kad mamą lanko kone kiekvieną dieną.

Turėjo išgaruoti, nejutau, labai gaila, gaila dėl visų aplinkinių

Prašo neteisti

Teismo jis prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, kadangi padaryta nusikalstama veika nėra dėsninga. Kaltinamojo advokatas teismui vardino buvusio Seimo nario nuopelnus, labdaringą veiklą ir teigiamą charakteristiką.

Teismui pateiktas buvo ir jo dabartinės darbovietės – „Raseinių vandenų“ parašytas G.Mikolaičio vertinimas: „Jis charakterizuojamas išimtinai teigiamai tiek kaip bendrovės darbuotojas, tiek kaip žmogus apskritai.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gintautas Mikolaitis teisme
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gintautas Mikolaitis teisme

Dar anksčiau bendrovės direktorius Stanislovas Bartkus 15min tvirtino, kad alkoholizmo tolerancijos lygis jų įmonėje yra „nulinis“, tačiau G.Mikolaičio smerkti jis nebuvo linkęs.

„Įvykis tikrai skaudus. Bet šiuo atveju žmogui, matyt, pačiam yra skaudžiausia, nes jokių didelių pasekmių, kaip suprantu, neįvyko“, – bent tuo, kad neblaivus vairuotojas nesužalojo nekaltų žmonių, pasidžiaugė įmonės vadovas.

Pagal laidavimą buvusį Seimo narį prašoma perduoti Jeronimo Lauciaus, žinomo Lietuvos vaikų rašytojo ir leidėjo žinion.

„Jį labai senai pažįstu, dirbau jo padėjėju Seime, leidžiame žurnalą vaikams „Žvaigždutė“, važinėjame po visą Lietuvą, – teisme sakė J.Laucius ir pridūrė, kad garantuoja už jį. – Jis tikrai yra geras žmogus.“

J.Laucius tvirtino turintis tvirtą dvasinį ryšį su G.Mikolaičiu, teigė, kad jiedu yra ne tik kolegos, bet ir draugai.

Vis dėlto prokuroras abejojo kaltinamojo nuoširdumu, siūlė skirti jam 75 MGL dydžio baudą (3450 Eur), taip pat atimti vairuotojo pažymėjimą 2 metams ir dar konfiskuoti automobilio vertės sumą – 5413 eurų.

„Jis baustas administracine tvarka už Kelių eismo pažeidimus, turi galiojančią nuobaudą už greičio viršijimą, – kalbėjo prokuroras. – Jis padarė itin pavojingą ir šiurkštų KET pažeidimą.“

VIDEO: Girtas prie vairo sėdęs buvęs Seimo narys teisme vengė žurnalistų

Už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio, kai jo koncentracija kraujyje viršija 1,5 promilės – numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Vairuotojui taip pat gresia automobilio vertę atitinkančios pinigų sumos konfiskavimas – neblaivus jis vairavo nuomojamą automobilį, nuosavybės teise priklausantį kitiems asmenims.

Vairuotojui surašytas ir administracinio nusižengimo protokolas dėl eismo įvykio sukėlimo ir pasišalinimo iš įvykio vietos. Su apdaužyto automobilio „Nissan“ savininke jis susitaikė.

Teismas šioje byloje verdiktą skelbs sausio 22 dieną.

Senų istorijų šleifas

15min primena ir dešimtmečio senumo įvykius, kai 2008 m. žurnalistų dėmesį patraukė po Seimą, įtariama, neblaivus vaikščiojęs socialdemokratas G.Mikolaitis. Tuometiniam premjerui Gediminui Kirkilui skaitant metinį pranešimą, parlamentaras blaškėsi po Seimo rūmus, atrodė, kad jis sunkiai orientuojasi erdvėje, nuo jo sklido alkoholio kvapas.

Seimo narys išvyko į ligoninę tikrintis girtumo, bet galiausiai tai padaryti atsisakė. Kitą dieną tikino, esą jis nebuvo girtas, alkoholį vartojo tik išvakarėse, o tą dieną, kai sukėlė įtarimų, vartojo tik vaistus.

Tai – ne vienintelis incidentas, siejamas su šiuo politiku. 2006 m. kovą G.Mikolaičio vairuojamas automobilis sukėlė avariją, o politikas iš įvykio vietos pabėgo. Tuomet įtarta, kad jis galėjo būti neblaivus. Politikas buvo nubaustas 3 tūkst. litų bauda.

Tiesa, apie šį incidentą nemažai pirmadienį kalbėta teisme, G.Mikolaitis tvirtino niekur nebėgęs, jis palydėjo sužalotą draugą į ligoninę greitosios pagalbos automobilyje.

Prieš 2008 m. Seimo rinkimus politikas buvo išbrauktas iš LSDP kandidatų sąrašo ir nesėkmingai bandė pats patekti į Seimą. Bet vėliau socialdemokratai jam nuodėmes atleido, jis grįžo į partiją ir 2012 m. rinkėjų vėl buvo išrinktas į Seimą. Seimo nariu jis buvo iki 2016 m.

Šiuo metu G.Mikolaitis yra LSDP Raseinių skyriaus tarybos narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min