Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 5d. 15:09

Sunkiai sužalojusiam brolį rokiškiečiui prokuroras siūlė skirti griežtesnę bausmę

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas

Prokurorų prašymu, brolį sunkiai sužalojusiam 57 metų rokiškiečiui J.V. paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Ketveriais metais griežtesnę – septynerių metų laisvės atėmimo bausmę nuteistajam siūlė skirti valstybinį kaltinimą palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, tokį sprendimą priėmė Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorų perduotą baudžiamąją bylą dėl nusikaltimo žmogaus sveikatai, kurioje nusikalstamos veikos padarymu – sunkiu sveikatos sutrikdymu buvo kaltinamas anksčiau teistas Rokiškio miesto gyventojas J.V.

Šių metų sausio 8 d. vakare Rokiškio miesto viename name J.V., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, dėl asmeninių nesutarimų  ir pykčio peiliu į pilvą sunkiai sužalojo savo brolį. Supyko dėl to, kad buvo išbartas brolio už tai, kad nepadeda namuose motinai.

Ikiteisminį tyrimą organizavęs ir kontroliavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis teigia, kad padarytoje nusikalstamoje veikoje buvo nustatyti požymiai nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo: sunkiai sužalojusiam savo šeimos narį arba artimą giminaitį numatyta griežta baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Apsvaigimas nuo alkoholio yra sunkinanti baudžiamąją atsakomybę aplinkybė. Pasak apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus vyriausiojo prokuroro Donato Skrebiškio, dauguma nusikaltimų žmogaus gyvybei ir sveikatai – net 90 proc. padaroma apsvaigus nuo alkoholio, kuris turi įtakos nusikalstamų veikų padarymui.

Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorai šiemet perdavė nagrinėti teismui 20 baudžiamųjų bylų, tarp jų – 13 dėl nužudymų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min