Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 8d. 07:58

Sunkmečiu ima vogti ir dorieji

Gilėjant finansų krizei net ir niekada į policijos akiratį nepatekę žmonės griebiasi įvairiausių gudrybių, norėdami prasimanyti pinigų. Policijos pareigūnai teigia, kad tokių atvejų daugėja.

Vilniuje šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl žinomai melagingo pranešimo apie nusikaltimą. Kovo mėnesį į Naujojoje Vilnioje esantį 4-ąjį policijos komisariatą (PK) kreipėsi šio rajono gyventojas. Jaunas vyras pranešė, kad buvo apvogtas. Esą nuo jo automobilio „Mercedes Benz“ buvo nuimti visi keturi ratai, nuplėštos apdailos detalės, nusuktas veidrodėlis. Žalą tariamas nukentėjusysis įvertino apie 16 tūkst. litų. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės.

Lemtinga balandžio 1-oji

Nebenaujas, tačiau geros būklės automobilis buvo draustas kasko draudimu. Draudikai kreipėsi į policiją norėdami išsiaiškinti, ar tikrai įvyko vagystė. Pareigūnai iš pradžių tai patvirtino. „Nurengtas“ automobilis buvo nufotografuotas ir apžiūrėtas. Iš pradžių atrodė, kad automobilis iš tiesų apvogtas. Tačiau atliekant tyrimą policijos pareigūnams kilo abejonių.

Tiesa aikštėn iškilo balandžio 1-ąją, Melagių dieną. „Būtent tą dieną pradėjome ikiteisminį tyrimą dėl žinomai melagingo pranešimo“, – LŽ sakė 4-ojo PK viršininkas Igoris Vološinovas. Pareigūnai išsiaiškino, kad automobilį „apvogė“ pats savininkas. Pasitelkęs į pagalbą du bičiulius jis nuėmė detales, ratus ir nuvežęs pas giminaičius jas paslėpė. „16 tūkst. – nemaža suma, kai kam tai visų metų pajamos. Juolab kad įtariamasis ketino pasipelnyti dvigubai – gauti draudimą ir parduoti automobilio detales“, – sakė I.Vološinovas. Pasak pareigūnų, vaikinas prisipažino padaręs nusikaltimą. Nuostabą kelia tai, kad vyras nėra bedarbis, tad turėjo iš ko gyventi. Abi bylos – tariamos vagystės ir žinomai melagingo pranešimo – veikiausiai bus sujungtos į vieną. Neoficialiais duomenimis, abu įtariamojo bičiuliai byloje gali figūruoti kaip liudytojai.

Ėmė tik produktus

Kitą atvejį I.Vološinovas pavadino keliančiu gailestį. Naujosios Vilnios gyventoja, pensininkė, prekybos centre rado pamestą mokėjimo kortelę. Moteris niekada nebuvo tokio daikto net rankose laikiusi. Tad savo draugės pasiteiravo, ką su ja daryti. Toji esą ir patarusi: „Nueik į parduotuvę, pasiimk prekių, o toliau viską padarys kasininkė.“ Pagyvenusi moteris taip ir pasielgė. „Gaila moters. Ji tikrai neėmė nei rūkalų, nei alkoholio, tik maisto produktų“, – pasakojo I.Vološinovas. Maisto produktų moteris pasiėmė viso labo už 20 litų. Parduotuvėje aliarmą sukėlė kasininkė. Pamestos kortelės savininkas jau prieš parą buvo ją užblokavęs, o bankas paskelbęs kortelės paiešką. „Toks jausmas, kad velnias mane sugundė. Kitą kartą tikrai atneščiau rastą daiktą į policiją“, – pareigūnams skundėsi pensininkė. Tačiau ikiteisminis tyrimas vis dėlto pradėtas. „Manau, niekas jos griežtai nebaus. Tik bijau, kad tokių atvejų daugėja. Nerasdami išeities žmonės susigundo lengvai gauti pinigų“, – apgailestavo I.Vološinovas.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Nusikaltimas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min