Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sunkus gyvenimas emigracijoje pastūmėjo į narkotikų kontrabandą

Heroino prekeivių sulaikymo operacija
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Asociatyvi nuotr,
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti. Baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Šiaulių policija praneša, kad prieš teismą stos šia nusikalstama veika įtariama keturių lietuvių organizuota grupė, susibūrusi Didžiojoje Britanijoje, ir vienas lietuvis, veikęs Lietuvoje.

Šiaulių pareigūnams, tiriantiems neteisėtus psichotropinių ir narkotinių medžiagų platinimo procesus savo aptarnaujamoje teritorijoje, tyrimo metu gauta žvalgybinė informacija dažnai nuveda į kitas apskritis ir net šalis.

Praėjusių metų vasario 18 d. jie kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės pareigūnais surengė operaciją, kurios metu prie Lietuvos–Lenkijos valstybinės sienos sulaikė iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją psichotropines medžiagas gabenusį 30-metį „mulą“ ir jį prižiūrintį palydovą.

Žargono kalba, „mulu“ vadinamas kvaišalų gabentojas. Minėti asmenys įtariami mėginimu kontrabanda iš Lietuvos išgabenti per kilogramą birios medžiagos, kurios sudėtyje buvo rasta ir vadinamojo „kristalo“.

Taip vadinamas psichotropikas sparčiai naikina organizmą, gali sukelti psichozes ir labai kenkia odai, dantims. Pakanka vieną kartą išbandyti šį sintetinį narkotiką ir galite tapti nuo jo priklausomu. Po keleto metų ar netgi mėnesių vartojimo žmonės siaubingai pasikeičia.

„Matyt, „kristalas“ pajėgus itin greitai įsibrauti į cheminius smegenų procesus“, – teigia Vokietijos psichiatrų asociacijos pirmininkė Christa Roth-Sackenheim. Manoma, kad tai – pavojingiausias šiuo metu rinkoje esantis narkotikas.

31-nerių metų Didžiojoje Britanijoje gyvenęs lietuvis su keliais metais vyresniu emigrantu iš Šiaulių rajono, nutarę prasigyventi iš kvaišalų biznio, subūrė organizuotą grupę narkotinių medžiagų neteisėtam tranzitui per Lietuvos Respublikos sieną į jų gyvenamą šalį.

VIDEO: Pareigūnai sulaikė per kilogramą psichotropinės medžiagos

Nusikalstamai veikai vykdyti jie Lietuvoje surado asmenį, turėjusį jiems parūpinti kvaišalų, o šiems pargabenti į Didžiąją Britaniją užverbavo du šioje šalyje gyvenusius lietuvius. Siūlomu 500 svaro sterlingų mokesčiu už šį darbą susigundė 30-metis emigrantas iš Lietuvos, kuriam gyvenimas svetimoje šalyje darėsi vis komplikuotesnis – darbo fabrike mažėjo, todėl pragyvenimui ėmė trūkti pinigų.

Siūlomu 500 svaro sterlingų mokesčiu už šį darbą susigundė 30-metis emigrantas iš Lietuvos, kuriam gyvenimas svetimoje šalyje darėsi vis komplikuotesnis – darbo fabrike mažėjo, todėl pragyvenimui ėmė trūkti pinigų.

Vyras ryžosi tapti psichotropinių medžiagų „mulu“. Jam lydėti ir prižiūrėti visos kelionės metu buvo užverbuotas kitas 28 metų emigrantas iš Lietuvos.

Atskridusius į Vilnių lietuvius pasitiko kvaišalų pardavėjas. Beveik už 6000 eurų jis atvykėliams pardavė kilogramą minėtos medžiagos.

Jas gabenęs asmuo ir jo palydovas buvo sulaikyti Lietuvos pasienyje. Kai sustabdytame žmones į užsienį vežusiame mikroautobuse pareigūnai 30-mečio paklausė, ar jis neveža nieko neleistino, vyras prisipažino vežąs ir ištraukė paketus su kvaišalais. Jie lipnia juosta sandariai buvo supakuoti į du paketus, kuriuos „mulas“ slėpė savo striukės kišenėse.

Kvaišalų gabentojas ir jį lydėjęs bendrininkas atsidūrė areštinėje, po kurio laiko čia atsidūrė dar du šios nusikalstamos grupės nariai. Visi jie buvo suimti, vėliau jiems ir penktam įtariamajam buvo skirtos kardomosios priemonės, nesusijusiomis su laisvės atėmimu. Visiems jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto psichotropinių medžiagų gabenimo, turint tikslą jas platinti, bei pasikėsinimo jas išgabenti kontrabanda.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min