Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 23d. 09:07

Sunkus pirmadienio rytas Irmai Jurgelevičiūtei: pradedama vagysčių byla (patikslinta 15.52 val.)

Irma Jurgelevičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Irma Jurgelevičiūtė

Teismas Vilniuje mėgina nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje atlikėja I.Jurgelevičiūtė kaltinama dėl vagysčių iš TV projekto „Šok su manimi“ dalyvių. Irma naujienų portalui 15min.lt prisipažino pastarąsias kelias naktis beveik nemiegojusi. Teisėja kol kas netenkino sveikata besiskundžiančios kaltinamosios ir jos gynėjo prašymą skirti I.Jurgevičiūtei psichiatrijos ekspertizę.

Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme (prie „Senukų“) pirmadienį nuo 9 val. pradėta nagrinėti rezonansinė baudžiamoji byla, kurioje vagystėmis kaltinama 38 metų Irma Lavinskienė. Pramogų pasaulyje Jurgelevičiūtės pavarde labiau žinomai artistei gresia nelaisvė iki trejų metų.

Kaip žinoma, skandalas iš TV3 projekto „Šok su manimi“ užkulisių į viešumą iškilo 2010 lapkričio 20 dieną, kai tą šeštadienio vakarą I.Jurgelevičiūtę tiesioginio eterio metu išsivežė policininkai, žvaigždei dvi paras teko praleisti areštinėje.

Bylos duomenimis, iš projekto dalyvių iš viso buvo pavogta grynųjų ir įvairaus turto už 4203 litus, nukentėjusiųjų sąraše – daugiausia žinomi šokėjai: Ona Kolobovaitė, Andrius Butkus, Rūta Ramanauskaitė, Katerina Voropaj, Eirida Daukšienė, Karina Jeremian, Violeta Burneikienė, Alina Galačkina, Ineta Stasiulytė.

Ikiteisminio tyrimo metu įtariamoji I.Jurgelevičiūtė savo kaltę kategoriškai neigė.

Ši byla teisme sukėlė neregėtą žiniasklaidos atstovų ažiotažą: čia darbuojasi mažiausiai 25 reporteriai, fotografai, operatoriai.

Irma naujienų portalui 15min.lt prisipažino, kad teisme patiria stresą. „Jau sekmadienį pabudau 3 valandą ryto ir toliau vis prabudinėjau. O praėjusią naktį jau kiek ilgiau pamiegojau, iki 5 valandos“, – atviravo I.Jurgelevičiūtė. Moteris minėjo nieko nesapnavusi.Jau sekmadienį pabudau 3 valandą ryto ir toliau vis prabudinėjau. O praėjusią naktį jau kiek ilgiau pamiegojau, iki 5 valandos, – I.Jurgelevičiūtė prisipažino dėl artėjančio teismo jutusi stresą.

Pirmadienį dar prieš posėdį bylą kuruojantis prokuroras Gedvydas Vaivada žurnalistams pareiškė, kad yra akivaizdžių I.Jurgelevičiūtės kaltės įrodymų: slapta darytame vaizdo įraše galima atpažinti kaltinamąją.

Jau pačioje posėdžio pradžioje kaltinamąją ginantis advokatas Vytautas Sirvydis paprašė bylą nagrinėti uždarame teisme, be žurnalistų ir kitų žiūrovų. Teisininko motyvai: proceso metu gali būti atskleista informacija, susijusi su kaltinamosios asmeniniu gyvenimu. Be to, prie bylos yra pridėta vaizdo medžiaga, daryta TV studijos užkulisiuose įrengtame laikiname moterų persirengimo kambaryje. Tad užfiksuoti vaizdai gali pažeisti kitų privačių asmenų teises. Be to, anot advokato, įrodymus šioje byloje rinko slapti policijos pareigūnai, kurių tapatybės ir veiklos metodai taip pat neturėtų būti viešinami.

Prokuroras G.Vaivada pritarė, kad drabužinėje filmuota medžiaga teisme neturėtų būti peržiūrima viešai, be to, slaptieji pareigūnai iš tiesų neturėtų būti demaskuojami. Tačiau visos kitos proceso dalys turėtų būti viešos. 

Iš salės išėjusi teisėja Jolanta Čepukėnienė šiuo metu sprendžia, ar I.Jurgelevičiūtės gynėjo prašymas pagrįstas.

Beje, teisme iškilo klausimas, ar šiandien byla apskritai gali būti nagrinėjama. Mat dalis asmenų, kurie yra pripažinti nukentėjusiaisiais, dėl nežinomų priežasčių negavo šaukimų.

Tačiau dauguma jų teisme pasirodė: R.Ramanauskaitė, E.Daukšienė, K.Jeremian, pavėlavę užėjo ir O.Kolobovaitė su A.Butkumi.

Prokuroro, skirtingai nei advokato, nuomone, pirmadienį galima apklausti atvykusius liudytojus. Savo ruožtu V.Sirvydis aiškino, kad turės teismui prašymų, kurie turi būti sprendžiami atsiklausius visų nukentėjusiųjų, todėl ragino bylos nagrinėjimą tiesiog atidėti.

Papildyta 10.34 val. Teisėja J.Čepukėnienė pranešė, kad advokato prašymą tenkina iš dalies: procesas vyks viešai, tačiau ne visas. 

Neviešintina pripažinta rūbinėje filmuota medžiaga.

Be to, teismas už uždarų durų spręs visus klausimus, susijusius su duomenimis apie kaltinamosios sveikatos būklę.

Advokatas V.Sirvydis pareiškė turįs prašymą dėl kompleksinės psichiatrinės ekspertizės skyrimo, kurio neturi galimybės motyvuoti viešame posėdyje. Tam, kad I.Jurgelevičiūtės gynėjas galėtų išdėstyti prašymą, žurnalistai paprašyti kurį laiką palaukti už durų.

Neoficialiais duomenimis, teismui buvo pranešta, kad I.Jurgelevičiūtė turi tam tikrų sveikatos bėdų ir pastaruoju metu gydosi.

Kompleksinė psichiatrinė ekspertizė padėtų nustatyti, ar kaltinamoji gali atsakyti už savo veiksmus. Teismas prašymo dėl jos skyrimo kol kas neišprendė. 

Papildyta 11.05 val. Teisėja J.Čepukėnienė leido žiniasklaidos atstovams grįžti į salę. Teismas pradėjo nukentėjusiųjų apklausas. Pirmoji prie tribūnos stojo E.Daukšienė. Ji pasakojo, kad penktosios laidos filmavimo metu dingo 165 litų vertės kosmetinė, o šeštosios – kvepalai. 

„Rankinę ir pati per aplaidumą galėjau kažkur ne ten padėti, o dėl kvepalų buvau tikra, kad dingo. Jie buvo paimti iš mano rankinės sąmoningai. Labai gerai atsiminiau, kad buvau pasidėjusi juos į rankinę“, – minėjo nukentėjusioji, bendrą patirtą žalą vertinanti maždaug 400 litų.

Antroji nukentėjusioji – O.Kolobovaitė. „Kiekvienas dingimas būdavo šeštadienį. Ne kiekvieną šeštadienį, bet visada šeštadieniais“, – O.Kolobovaitė teismui pasakojo, kaip pasigedo kosmetinės, megztinio, 400 litų grynaisiais, vėliau – dar 700 litų.

„Kai pamačiau, kad nėra pinigų, aš niekam nieko nesakiau. Supratau, kad pati palikau juos be priežiūros, todėl pati sau prisiėmiau atsakomybę“, – kalbėjo nukentėjusioji.

O.Kolobovaitė per keturis sykius dėl vagysčių patyrė apie 1 500 litų žalą. 

„Ar žala šiandien jums yra atlyginta?“ – teisėja klausė šokėjos. O.Kolobovaitė atsakė neigiamai.

Kriminaliniais įspūdžiais apie dalyvavimą projekte „Šok su manimi“ teisme pirmadienį teko pasidalyti ir K.Jeremian. Moteris pasigedo dviejų kvepalų flakonų. Vienas jų buvo beveik išnaudotas, kitas – visiškai naujas. 

„Kai kažko pasigendi, galvoji, kad tiesiog dingo. Stengiausi negalvoti, kas pavogė, iš anksto nieko nekaltinau“, – pasakojo rusakalbė šokėja.

Ikiteisminio tyrimo metu K.Jeremian nurodė patyrusi 342 litų žalą.

Teisme apklausta šokėja R.Ramanauskaitė pasakojo apie keistoką, jos nuomone, I.Jurgelevičiūtės elgesį projekto metu: „Keistus dalykus kartais sakydavo, nuotaikų kaita...“

Nukentėjusys A.Butkus pasakojo, kaip spalio 30 dieną su Ona atvažiavęs atsisveikinti su projekto dalyviais savo piniginę paliko partnerės rankinėje. Piniginėje buvo per 700 litų. Vienu momentu A.Butkus buvo užėjęs į moterų drabužinę, kad kavinėje turėtų 20 ar 50 litų. Vėliau šokėjas pamatė, kad piniginėje liko vos apie porą šimtų litų, kiti pinigai buvo dingę.

Apie 500 litų žalą patyręs A.Butkus neprašo priteisti jam šios žalos atlyginimo. 

Teismas bylos nagrinėjime padarė ilgą pertrauką: kitas posėdis numatomas tik rugpjūčio 22 dieną.

VIDEO: 15min.lt - Žiniasklaidos apgultis teisme I.Jurgelevičiūtės bylos metu
VIDEO: 15min.lt - Prokuroras patvirtina, kad vaizdo įraše matoma I.Jurgelevičiūtė
VIDEO: 15min.lt - A.Butkus ir O.Kolobovaitė nenoriai bendrauja su žiniasklaida
VIDEO: 15min.lt - Advokatas aiškina, kodėl prašė Irmą teisti neviešame posėdyje
VIDEO: 15min.lt - po posėdžio I.Jurgelevičiūtė tramdė ašaras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min