Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 9d. 15:46

Surengę pasalą Šiaulių pasieniečiai atskleidė traktorių vagystę

Surengę pasalą Šiaulių pasieniečiai atskleidė traktorių vagystę.
VSAT nuotr. / Surengę pasalą Šiaulių pasieniečiai atskleidė traktorių vagystę.

Šiaulių rinktinės operatyvininkai surengė pasalą Raseinių rajone ir išaiškino prieš dvi dienas įvykdytą žemės ūkio technikos, vertos pusantro šimto tūkstančių litų, vagystę.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Šiaulių rinktinės operatyvininkai, tikrindami informaciją apie tai, kad Raseinių rajono Daugėliškių kaime, prie kavinės esančioje aikštelėje, gali būti laikoma užsienyje pavogta ir į Lietuvą atgabenta vertinga žemės ūkio technika, vėlyvą ketvirtadienio vakarą nuvyko į šią vietą, teigiama VSAT pranešime.

VSAT pareigūnai aptiko aikštelėje stovinčius du, įtariama, vogtus traktorius – „John Deere“ ir teleskopinį krautuvą „JCB 530–70“. Pasieniečiai čia surengė pasalą šios technikos „savininkui“ ir visą naktį stebėjo teritoriją.

Penktadienį apie 7 val. ryto į aikštelę įsuko automobilis „Volkswagen Passat“. Nenujausdamas, kad yra stebimas Šiaulių rinktinės operatyvininkų, iš automobilio išlipęs pusamžis vyriškis nuėjo prie vieno traktoriaus, įsėdo į jį ir nuvažiavo. Pasieniečiai lukterėjo, kol nuvairavęs traktorių į slėptuvę, įtariamasis grįžo atgal. Jis ir ketino ir antruoju nuvykti iki slėptuvės, tačiau šįkart buvo sulaikytas VSAT pareigūnų.

Sulaikytasis pasirodė esąs 47 metų Raseinių gyventojas. Jis pripažino, kad technika „priklauso“ jam, ir parodė pasieniečiams, kur planavo ją paslėpti. Tai buvo už kelių kilometrų esančios patalpos anksčiau buvusiuose sandėliuose, kur vyras ir nuvairavo pirmąjį traktorių.

VSAT Šiaulių rinktinės operatyvininkai išsiaiškino, kad traktoriai buvo pavogti prieš dvi dienas, tačiau ne užsienyje, o  Lietuvoje.

Policijos pareigūnai informavo pasieniečius, kad dėl šios vagystės trečiadienį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. 1996 m. laidos traktoriaus „John Deere“ su trąšų barstytuvu „Rauch Delta 2000“ ir teleskopinio krautuvo „JCB 530–70“ užvedimo rakteliai ir dokumentai prieš vagystę buvo palikti jų salonuose. Dėl vagystės technikos savininkams padaryta 152 tūkst. 830 Lt materialinė žala.

Šiaulių rinktinės pasieniečiai sulaikytą raseiniškį ir vogtas transporto priemones  perdavė policijos pareigūnams, kurie toliau aiškinasi įvykio aplinkybes.

Tai ne pirmas atvejis, kuomet VSAT Šiaulių rinktinės pareigūnai išaiškina tokio pobūdžio nusikaltimus. Prieš keletą metų Šiaulių pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą, kai ties siena su Latvija buvo aptikti traktoriaus pėdsakai, vedantys iš šios šalies  į Lietuvą per Nemunėlio upę. Sekdami jais pasieniečiai vienoje sodyboje Biržų rajone surado Latvijoje pavogtą traktorių „John Deer 8520“. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min