Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Į savaitę ragelio nekėlusio žmogaus butą pro langą pateko ugniagesiai: viduje jų laukė staigmena

Kaip skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, šiemet ugniagesiai gelbėtojai 32 kartus talkino specialiosioms tarnyboms, iš jų 25 kartus – greitosios medicinos pagalbos darbuotojams.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / PAGD nuotr.

Sausio 1 d. padėti nuvažiuoti iki ligonio medikai ugniagesių paprašė Jurbarko rajone, Skirsnemunės kaime. Ugniagesiai medikų automobilį nutempė iki ligonio namų, o paskui automobilį su ligoniu tempė iki pagrindinio kelio.

Pernai ugniagesiai iš viso 2539 kartus talkino greitosios pagalbos medikams, net 46 proc. šių darbų – sunkiasvorių ligonių išnešimas ar užnešimas. Daugiausia tokių darbų teko atlikti Kauno apskrities ugniagesiams – net 597.

Pasak Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos pamainos vado Mariaus Strankausko, ir šiandien Kaune „karšta“ diena:

„Vien iki pietų ugniagesiai jau 3 kartus vyko padėti medikams. Į vieną atvejį buvome iškviesti, nes žmogus jau savaitę nebeatsiliepė telefonu. Ištraukiamosiomis kopėčiomis pro langą patekę į butą pamatėme, kad jis... tuščias. Tačiau tokie atvejai reti. Dažniausiai tenka atidaryti duris, kai žmogus jau nebegali atsiliepti telefonu, kai sunkiai serga ir nebepajėgia prieiti prie durų, taip pat esame kviečiami, kai į greitosios pagalbos automobilį reikia nunešti sunkiasvorį ligonį ar ištraukti užklimpusį medikų automobilį.“

Pamainos vadas sakė, jog gavę iškvietimą nunešti sunkiasvorį ligonį, važiuoja keturiese ar penkiese, kad nereikėtų kviesti dar vienos gaisrinės autocisternos.

„Jeigu mums pranešama, kad žmogus serga kovidu, apsirengiame specialius apsauginius kostiumus, užsidedame kaukes“, – sakė M.Strankauskas.

Kartais ir ugniagesių laukia netikėti pavojai, pavyzdžiui, atidarę duris viduje randa piktą šunį.

„Beje, gavę iškvietimą atidaryti durų, visada laukiame policijos pareigūnų, kurie turi priimti sprendimą, net jei prie durų ir būna susirinkę giminaičiai, – teigė pamainos vadas. – Šarvo durų paprastai nelaužiame, į butą stengiamės patekti pro langą pakilę autokopėčiomis. Duris atidarinėjame tik tada, kai su keltuvu negalime privažiuoti prie namo.“

Pasak M.Strankausko, atliekant tokius darbus kartais ir ugniagesių laukia netikėti pavojai, pavyzdžiui, atidarę duris viduje randa piktą šunį.

Pernai šalyje pagalbą medikams ugniagesiai dažniausiai teikė gruodį (277 kartus), mažiausiai – balandį (186 kartus). Daugiausia tokių darbų atlikta penktadieniais (406) ir pirmadieniais (388), mažiausiai – sekmadieniais (300).

Tokių gelbėjimo darbų skaičius kasmet auga. Per penkerius metus šių darbų skaičius išaugo nuo 1800 iki 2539.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius