Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sustabdytas įžūlus nepilnamečių Klaipėdos vagių dešimtuko siautėjimas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimo tyrimų skyriaus pareigūnas Žilvinas Ukockis teisme su žiniasklaida nebendravo, veidą slėpė po kauke.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: sulaikytas įtariamasis
Šaltinis: 15min
0
A A

Į teismą perduota byla yra tik pirmoji dalis dėl miesto centre vykdytų vagysčių iš bendrovių, prekybos centrų parduotuvių, kurių metu buvo įžūliai laužomos durys, sienos ir vagiami pinigai iš kasos aparatų, kompiuterinė technika, mobilieji telefonai ir kt. Vagystes vykdė Klaipėdos miesto centre siautusių paauglių gauja.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto pirmojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai atskleidė nepilnamečių vykdomas nusikalstamas veikas ir kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros prokuroru baigė ikiteisminio tyrimo veiksmus bei perdavė ikiteisminio tyrimo bylą nagrinėti į teismą.

Ikiteisminio tyrimo byla su 12 nusikalstamos veikos epizodų atiduota į Klaipėdos miesto apylinkės teismą. Bylą sudaro 6 tomai. Joje nustatyta 10 kaltinamųjų, iš kurių 8 vaikinai ir 2 merginos.

Visi įtariamieji nepilnamečiai: L.V., gim. 1998 m., A.K., gim. 1999 m., E.Ch., gim. 2001 m., G.Ch., gim. 1998 m., D.K., gim. 1998 m., E.T., gim. 1999 m., K.K., gim. 1999 m., I.Z., gim. 1998 m., N.M., gim. 1998 m., S.G., gim. 1997 m.

Bylą sudaro 6 tomai. Joje nustatyta 10 kaltinamųjų, iš kurių 8 vaikinai ir 2 merginos. Visi įtariamieji nepilnamečiai.

Šios grupuotės įvykdytos nusikalstamos veikos:

2013-04-07 apvogta UAB „Klaipėdos laivų agentūra“, Gegužės g. 8, Klaipėda, pavogtos paveikslų reprodukcijos, kompiuteris su monitoriumi.

2013-05-06  apvogta UAB „Linartika“ , H.Manto g. 36, Klaipėda, pavogti pinigai iš kasos aparato ir mobilusis telefonas.

2013-06-14 apvogtas Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras, Molo g. 60, Klaipėda, pavogtas nešiojamasis  kompiuteris su krepšiu.

2013-06-13 apvogtos prekybos centre „Saturnas„ ,Taikos pr. 5, Klaipėda, esančios parduotuvės – ind.įmonė „Užuolaidų salonas“ ir ind.įmonė „Arūno baldai“, pavogta metalinė dėžė su pinigais, be to, „Arūno baldų“ skyriuje sienoje buvo išmušta skylė, maždaug 1 metro dydžio, kad galėtų pralįsti žmogus.

2013-06-14 apvogtas prekybos centras „Mega Plaza„, Herkaus Manto g. 21, Klaipėda. Buvo išlaužtos įėjimo į apsaugos tarnybos patalpą durys,  iš patalpos buvo pavogti raktai nuo visų pastato durų.

2013-07-09 apvogtas automobilis „VW Passat“, kuris stovėjo prie Gintaro g. 3 namo Klaipėdoje. Buvo pavogti  automagnetolos valdymo skydelis „Panasonic“, fotoaparatas „Samsung“, USB atmintinė, įkroviklis, laisvų rankų įranga, garso kolonėlė „Nokia“, MP3 grotuvas „i Pod“.

2013-08-08  apvogta parduotuvė „Batai OK„, Herkaus Manto g. 36, Klaipėda. Buvo pavogta 16 porų sportinės avalynės.

2013-08-19 apvogtos prekybos centre „Mega Plaza“, Herkaus Manto g. 21, Klaipėda, esančios parduotuvės – UAB „ARS IDEA„ ir Šou akademija. Buvo pavogti kompiuteriai.

2013-09-04 apvogta arbatinė „Pajūrio laiškai“ , Kurpių g. 7, Klaipėda. Buvo pavogti – televizorius „Samsung“, vyriškas dviratis „Focus“, iš kasos aparato pavogti pinigai, kompiuterio monitorius „Asus“, nešiojamasis kompiuteris „Toschiba“, iš pagalbinės patalpos pavogtas peilis, telefonas „Samsung“ ir sėdmaišis.

2013-09-07 apvogta UAB „Gabrielita“, Ganyklų g. 6, Palanga, kur  buvo sugadintos durys, spyna, kasos aparato stalčius, kuriame buvo pinigai.

2013-09-07 bandyta apvogti viešbutį „Alanga“, S.Nėries g. 14, Palanga, kėsintasi pavogti kasos aparatą.

2013-09-30 bandyta apvogti restoraną „Kasablanka“, Galinio Pylimo g. 16, Klaipėda, kur  buvo sugadintos durys.

Nustatyti įtariamieji yra policijai žinomi asmenys. Pažymėtina, kad kai kurie įtariamieji gali ir nesulaukti atsakomybės, nes nusikaltimo padarymo metu dar neturėjo amžiaus, nuo kurio asmuo gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, o padarytą žalą turės atlyginti tėvai.

Šiuo metu baigiama antroji ikiteisminio tyrimo dėl vagysčių, įvykdytų miesto centre, dalis, kuriomis įtariami anksčiau minėti nepilnamečiai, pažymima Klaipėdos apskrities VPK atstovų antradienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min