Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sutriuškinta 106 prabangias vogtas mašinas gabenusi gauja, kuriai talkino ir Kauno policininkas

Kaune įkliuvo vogtu automobiliu naudojęsis pareigūnas
Lietuvos kriminalinės policijos biuro nuotr. / Vogtas BMW X6
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sėkmingo Lietuvos kriminalinės policijos biuro (toliau – LKPB) pareigūnų tyrimo dėl organizuotos grupės, vykdžiusios gausybės prabangių automobilių gabenimą iš Europos į Baltarusiją metu, į teisėsaugos akiratį pateko dabar jau buvęs Kauno apskrities vyriausioji policijos komisariato (toliau – Kauno aps. VPK) pareigūnas Arijus Janušis, kuris pripažintas kaltu dėl nusikalstamu būdu gauto didelės vertės turto įgijimo ir pastarojo naudojimo bei valstybės tarnautojo papirkimo.

Arijus Janušis teisėsaugos pareigūnams įkliuvo, kai didelės apimties ikiteisminiame tyrime LKPB pareigūnų ir tyrimą organizavusio Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro dėka buvo atskleista įžūliai veikusi Lietuvos ir Baltarusijos valstybių piliečių organizuota grupė. Organizuotos grupės nariai vykdė daugiau kaip 106 prabangių, užsienio valstybėse pagrobtų, automobilių BMW X5 ir X6 kontrabandą į Baltarusiją per Lietuvos Respublikos valstybės sieną. Siekdami išvengti muitinės kontrolės, organizuotos grupės nariai naudojo suklastotus autotransporto priemonių registracijos liudijimų blankus, identifikacinius numerius ir kt., gabeno ne tuos automobilius, kurie buvo deklaruoti dokumentuose.

Ikiteisminis tyrimas dėl šios gaujos baigtas, šiuo metu vyksta teismo procesas, kur teisiami šios gaujos nariai.

Sekant gaujos narius „karštais pėdsakais“ kontrabandininkų sulaikymo metu ir vykdant tyrimą, išaiškintas Kauno mieste esantis Aleksoto angaras, kuriame buvo vykdomas neteisėtas automobilio valdymo blokų perprogramavimas.

Angaro kratos metu rastas Nyderlandų Karalystėje vogtas automobilis „BMW 520“, kurio, tebevykstant kratai, tarnybos metu su tarnybiniu automobiliu, atsiimti atvažiavo uniformuotas Kauno apskrities VPK pareigūnas Arijus Janušis.

Pareigūnas A.Janušis kratą atliekančiam LKPB pareigūnui už tai, kad „nematyti ko nereikia“ pasiūlė 4 tūkst. eurų (13 800 Lt) kyšį. LKPB pareigūnai seniai nebuvo regėję tokio įžūlumo. Jų iniciatyva, bendradarbiaujant su Kauno apskrties policijos vadovybe, buvo pradėtas vidaus patikrinimas, vėliau perduotas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybai ir virtęs atskira baudžiamąja byla. Šioje byloje Kauno apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį. A.Janušis buvo pripažintas kaltu dėl valstybės tarnautojo papirkimo. Jam skirta 60 (šešiasdešimt) parų arešto. 

Tas pats Kauno apskrities VPK pareigūnas kaltinamas ne tik valstybės tarnautojo papirkimu, bet ir  didelės vertės turto įgijimu ir naudojimu, jam žinant, kad turtas gautas nusikalstamu būdu, t. y. įgijo automobilį „BMW 520“, kurio vertė siekė 33 248 Lt, pagrobtą Nyderlandų Karalystėje su žinomai suklastotu identifikaciniu numeriu. Turėdamas tikslą naudotis šiuo automobiliu, A.Janušis šią transporto priemonę įregistravo Lietuvos Respublikoje naudodamas kito asmens duomenis ir pats tiesiogiai dalyvavo transporto priemonės registravimo procese. Tam jis pateikė automobilio „BMW 520“ angliškus dokumentus. Šiuos dokumentus Arijus Janušis įgijo per savo pažįstamą M.K., siekiant parodyti, kad automobilis neva įgytas Jungtinėje Karalystėje.

A.Janušiui buvo inkriminuota dar ir Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 189 str. 2 d. numatyta nusikalstama veika – didelės vertės turto įgijimas ir naudojimas, žinant, kad turtas gautas nusikalstamu būdu. Kauno apygardos teismo sprendimu Arijus Janušis nuteistas 200 MGL bauda (26 000 Lt), o nusikalstamu būdu įgytas automobilis „BMW 520“ konfiskuotas. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Arijaus Janušio kasacinį skundą ir paliko galioti Kauno apygardos teismo nuosprendį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min