Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 18d. 08:28

Sutriuškinta tarptautinė narkotikų kontrabandos grupuotė: pareigūnams įkliuvo 20 lietuvių ir 5 norvegai

Lietuviai amfetaminą į Norvegiją gabendavo ir „bambaliuose“.
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Lietuviai amfetaminą į Norvegiją gabendavo ir „bambaliuose“.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai skelbia apie tarptautinės operacijos, kurios metu smogta Lietuvos ir Norvegijos narkotikų prekeiviams, pabaigą. Norvegijos Karalystės Vestfoldo policijos apygardos pareigūnams bendradarbiaujant su Muitinės kriminaline tarnyba ir Europolo biuru, Lietuvoje ir Norvegijoje sulaikyti 25 asmenys, kaltinami metamfetamino kontrabanda ir prekyba. Pareigūnų žiniomis, tarptautinės narkotikų kontrabandos organizavimu užsiėmė Ukmergės nusikalstama grupuotė.

Šiomis dienomis buvo pareikšti įtarimai paskutiniam iš 20-ies lietuvių, įtariamų narkotikų kontrabanda Lietuvoje ir Norvegijoje. Dar 2014 m. spalį pradėtos tarptautinės operacijos metu į Lietuvos ir Norvegijos pareigūnų akiratį pakliuvo nusikalstama 25 asmenų grupė, užsiėmusi narkotikų kontrabanda iš Lietuvos į Norvegiją, ir šių narkotikų realizavimu.

Šiai neteisėtai veiklai vadovavo Ukmergės nusikalstama grupuotė, talkinama Plungės ir Telšių rajonų gyventojų. Lietuvoje pagaminti narkotikai – amfetaminas ir metamfetaminas – į Norvegiją dažniausiai būdavo gabenami automobilių kuro bakuose įrengtose slėptuvėse. Šioje šalyje nuolat gyvenantys ir dirbantys lietuviai užsiėmė amfetamino „didmenine prekyba“ perparduodami jį vietos prekeiviams.

Pareigūnų žiniomis per minėtą laikotarpį į Norvegiją galėjo būti pergabenta iki 54 kg narkotikų. Pastaroji šalis narkotikų prekeivius traukia bene didžiausiomis kvaišalų kainomis Skandinavijoje.

Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr./Narkotikai būdavo slepiami miškingose Norvegijos vietovėse
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr./Narkotikai būdavo slepiami miškingose Norvegijos vietovėse

Kratų metu teisėsaugos pareigūnai aptiko 27 kg amfetamino ir metamfetamino, jų vertė maždaug 1 mln. 900 tūkst. Norvegijos kronų (apie 198 tūkst. eurų). Narkotikai dažniausiai buvo slepiami miškingose Norvegijos vietovėse įrengtose slaptavietėse.

Didžioji dalis iš 20-ies lietuvių, kaltinamų prekyba narkotikais ir jų kontrabanda, buvo sulaikyti Norvegijoje, 19 iš jų suimti laukia teismo. Taip pat suimti ir 5 Norvegijos piliečiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min