Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sutriuškinta Vadimo Kastujevo grupuotė, prekiavusi telefonais „Vertu“ ir tauriaisiais metalais

Į teismą dėl 7 milijonų litų skolos V.Kastujevas įtrauktas kaip atsakovas, nes statybų kompanijai imant banko paskolą milijonierius pasirašė kaip laiduotojas.
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr. / Vadimas Kastujevas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl šešėlinę prekybą vykdžiusios organizuotos grupuotės, kuri nusikalstamų veikų maskavimui ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimui (pinigų plovimui) naudojo ofšorines įmones. Grupuotė vykdė šešėlinę prekybą prabangiais mobiliojo ryšio telefonais „Vertu“ ir tauriaisiais metalais Europos Sąjungoje bei Rytų valstybėse. FNTT taikiklyje yra prieštaringai vertinamas Maskvoje kalėjęs Vilniaus verslininkas Vadimas Kastujevas su sūnumi ir būriu kitų bendrininkų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai žada jau netrukus pateikti visuomenei informaciją apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl šešėlinę prekybą vykdžiusios organizuotos grupuotės, kuri nusikalstamų veikų maskavimui ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimui (pinigų plovimui) naudojo lengvatinio apmokestinimo įmones (angl. offshore). 

Gamintojų nuotr./Išskirtinių telefonų „Vertu Signature” korpusai gaminami iš nerūdijančiojo plieno, geltonojo ir baltojo aukso, platinos.
Gamintojų nuotr./Išskirtinis telefonas „Vertu Signature”

Tyrimo duomenimis, tarptautinė organizuota grupuotė vykdė šešėlinę prekybą prabangiais mobiliojo ryšio telefonais „Vertu“ ir tauriaisiais metalais Europos Sąjungoje bei Rytų valstybėse. Pirminiais skaičiavimais, per kelerius metus grupuotės narių šešėlinė prekyba viršijo 10 milijonų litų, o į valstybės biudžetą nebuvo sumokėtos milijoninės sumos. 

Dėl šio stambaus masto tarptautinio tyrimo trečiadienį po pietų Vilniuje, FNTT būstinėje, surengta speciali spaudos konferencija.

Papildyta 13.43 val. Tarptautinėje organizuotoje grupuotėje, kuri prekiavo tauriaisiais metalais ir prabangiais mobiliojo ryšio telefonais „Vertu“, veikė 13 Lietuvos piliečių, tarp jų – prieštaringos reputacijos verslininkas Vadimas Kastujevas bei jo sūnus Artūras. Antradienį visi jie sulaikyti dviem paroms, jų namuose atliktos kratos, pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos  atstovas.

„Vakar buvo įvykdyta 13 įtariamųjų sulaikymo operacija, kurios tikslas buvo atskleisti ir surinkti įkalčius organizuotos nusikalstamos grupės veiklos“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė FNTT Vilniaus apygardos valdybos viršininkas Dainius Baršauskas.

Anot jo, ikiteisminiame tyrime minima ir sulaikyto V.Kastujevo pavardė.

„Pagrindiniai veikėjai visi yra Lietuvos piliečiai, bet jie labai aktyviai bendradarbiavo su Lenkijos piliečiais ir, mums ne paslaptis, Rusijos valstybės piliečiais“, – tvirtino D.Baršauskas.

Jo teigimu, grupuotė Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalyse nelegaliai perpardavinėjo prabangius mobiliojo ryšio telefonus „Vertus“, o šiose šalyse įsigytus tauriuosius metalus gabendavo į Europos Sąjungą. FNTT duomenimis, bazinio „Vertus“ telefono kaina yra 5 tūkst. eurų (17,26 tūkst. litų). Grupuotė „Vertu“ telefonus Lenkijoje įsigydavo, tačiau į Rusiją ir kitas Nepriklausomos Valstybių Sandraugos šalis juos išveždavo ir parduodavo nelegaliai, nes turėjo teisę jais prekiauti tik Lietuvoje.

Pasak D.Baršausko, daugiau finansinės naudos grupuotė gaudavo iš prekybos tauriaisiais metalais.

FNTT atstovas pažymėjo, kad grupuotės nusikalstama veikla tiriama nuo 2011 metų, jai vadovavo du giminystės ryšiais nesusiję asmenys. Dalis įtariamųjų jau yra teisti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

V.Kastujevas keletą metų kalėjo Rusijoje, kur buvo nuteistas dėl kyšio prievartavimo. 2011 metais jis grįžo į Lietuvą. Jam anksčiau priklausė Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min