Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 5d. 11:11

Sutuoktinę talžęs ir nužudyti grasinęs kupiškėnas realios bausmės išvengė – jis pusmetį mokysis nemušti žmonos

Smurtas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Smurtas

Už smurtą, grasinimus, įžeidimus ir sutuoktinės pažeminimą vyriškiui vieniems metams paskirtas laisvės apribojimas, jis įpareigotas bausmės vykdymo metu šešis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje.

Kaip praneša Panevėžio apygardos prokuratūra, tokį sprendimą, išnagrinėjęs Kupiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorės Aušros Vingilės perduotą nusikaltimų žmogaus gyvybei ir sveikatai, asmens garbei, orumui ir dorovei baudžiamąją bylą, kurioje sveikatos sutrikdymu, grasinimu nužudyti, įžeidimu ir kitomis veikomis buvo kaltinamas 49 metų vyriškis.

Bylos duomenimis, tolimųjų reisų vairuotoju dirbęs vyras mušdavo žmoną ir grasindavo ją nužudyti, tačiau vėliau atsiprašydavo ir gailėdavosi savo agresyvaus elgesio. Pernai žmona, neapsikentusi smurto ir nerimo dėl vaikų patiriamo streso, nutraukė santuoką, tačiau šeima ir toliau gyveno kartu.

Šių metų vasarį, mėnesį praleidęs komandiruotėje, vyras grįžo namo ir pradėjo priekaištauti žmonai, jie susipyko. Tą patį vakarą neblaivus vyras, suradęs žmoną pas draugę, iškoneveikė ją necenzūriniais žodžiais, puolė mušti. Nuo agresyviai nusiteikusio vyro smūgių moterį išgelbėjo iš kiemo sugrįžęs draugės vyras.

„Smurtu konfliktus su žmona linkusiam spręsti vyriškiui paskirtas įpareigojimas dalyvauti tokį elgesį keičiančioje programoje turėtų padėti suvokti, kaip galima taikiai spręsti šeimynines problemas. Ir ateityje ketiname pasinaudoti įstatymų numatytomis šiuolaikinėmis priemonėmis – smurtinį elgesį keičiančia programa ir psichologų pagalba koreguojant į agresyvumą šeimoje linkusių asmenų elgseną“, – teigia valstybinį kaltinimą nagrinėjant šią bylą teisme palaikiusi Kupiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Aušra Vingilė.

Kupiškio rajono pataisos inspekcija, vykdanti smurtinį elgesį koreguojančią programą, turėtų prižiūrėti, ar nuteistasis tinkamai vykdo jam paskirtą įpareigojimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min