Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 19:01

Sutuoktinius įvairiai šmeižęs šiaulietis turės pakloti per 15 tūkst. eurų

Temidė, teisingumo deivė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Temidė, teisingumo deivė

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis 33 metų šiauliečiui G.B., kuris per visuomenės informavimo priemones šmeižė sutuoktinius. Jam teismas skyrė 10 tūkst. eurų (200 MGL) baudą, dar 4 500 eurų turės sumokėti civilinį ieškinį nukentėjusiesiems ir padengti nukentėjusiųjų turėtas advokato išlaidas – 1270 eurų.

Teismas išteisino G.B. dėl kaltinimo neteisėtu informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimo ar panaudojimo.

Teismas konstatavo, kad kaltinamasis padarė du tyčinius nesunkius nusikaltimus. Neteistas, nusikaltimo padarymo metu baustas administracine tvarka, įskaitant ir administracinius nusižengimus, kurie susiję su nukentėjusiuoju, dirbantis.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamasis kaltu neprisipažino ir atsisakė duoti parodymus teisme.

Nukentėjusieji teisme patvirtino, kad paskleista informacija apie juos yra ne tik galinti paniekinti ar pažeminti, bet ir yra pakertanti pasitikėjimą jais.

Teismas konstatavo, kad nėra įrodymų, jog kaltinamasis informaciją apie nukentėjusiosios privatų gyvenimą surinko neteisėtas būdais. Kadangi nėra nusikaltimo požymių dėl neteisėto informacijos apie asmens privatų gyvenimą atskleidimą, pagal minėtą kaltinimą G.B. išteisintinas.

Paskleidė tikrovės neatitinkančią, niekinančią, žeminančią ir pakertančią pasitikėjimą informaciją.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis per visuomenės informavimo priemones šmeižė sutuoktinius: paskleidė tikrovės neatitinkančią, niekinančią, žeminančią ir pakertančią pasitikėjimą informaciją.

Nukentėjusiųjų šmeižimas tęsėsi metus – nuo 2017 metų pradžios iki 2018-ųjų pradžios. Šmeižikiška informacija buvo talpinama socialiniuose tinklalapiuose, naujienų portaluose, in­ter­ne­ti­nėse laik­raš­čių sve­tai­nėse ir kitose svetainėse.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per bet kuriuos nuosprendį priėmusio Šiaulių apylinkės teismo rūmus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min