TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šūviais į nugarą nužudytas vienas pagrindinių buvusios „Vilniaus brigados“ vadeivų Igoris Tiomkinas

Igoris Tiomkinas
Igoris Tiomkinas
Šaltinis: BNS, 15min.lt
0
A A

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, apie vidurnaktį, sostinės Trinapolio gatvėje, nušautas vyras. Paaiškėjo, kad tai vienas pagrindinių buvusios „Vilniaus brigados“ vadeivų 54 metų Igoris Tiomkinas, pravarde Timocha, buvęs artimiausias sostinę valdžiusios gaujos vadeivos Boriso Dekanidzės bendrininkas. Liudytoja matė, kaip po 4 šūvių į nugarą iš I.Tiomkino nužudymo vietos sprunka tamsiai apsirengęs vyras.

Policijos departamento atstovų sekmadienį paviešintoje svarbiausių praėjusios paros kriminalų apžvalgoje užfiksuota, kad liepos 5 d. apie 23 val. 45 min. Vilniuje, Trinapolio g., šalia namo, rastas Igorio Tiomkino (gimusio 1960 m.) kūnas su 4 šautinėmis žaizdomis nugaroje.

I.Tiomkinas mirė įvykio vietoje. Medikams atvykus jis dar buvo gyvas, tačiau nuo patirtų sužalojimų netrukus užgeso.

Viena įvykio liudytoja pareigūnams sakė, kad po šūvių iš nusikaltimo vietos nubėgo tamsiai apsirengęs žmogus.

I.Tiomkinas 1997 metais buvo nuteistas 10 metų kalėjimo už dalyvavimą nusikalstamo susivienijimo „Vilniaus brigada“ veikloje ir turto prievartavimą iš verslininko Semiono Dielniko.

Pareigūnų surinktais duomenimis, Boriso Dekanidzės valdytos „Vilniaus brigados“ hierarchijoje I.Tiomkinas užėmė antrąją vietą. Jis iš gaujos atstovų rinkdavo pinigus į vadinamąjį „obščiaką“, disponavo ginklų slaptaviete, dalyvaudavo B.Dekanidzės šaukiamuose pasitarimuose – „strielkose“, bausdavo nusikaltusius gaujos narius.

Po žurnalisto Vito Lingio žmogžudystės 1993 metais suėmus B.Dekanidzę, I.Tiomkinas ilgai slapstėsi užsienyje, vėliau buvo išduotas Lietuvai. Teisiamų žurnalisto žudikų kaltintojams nepavyko įrodyti, kad ir jis prisidėjo organizuojant šį nusikaltimą.

Į laisvę jis išėjo kiek daugiau nei metais anksčiau, pataisos namams ir psichologui pateikus puikias nuteistojo charakteristikas.

Timocha, atlikęs bausmę kalėjime, laisvėje neskurdo. Apie I.Tiomkino turtinę padėtį buvo galima spręsti pagal jo automobilius. Pareigūnai 2009 m. pradžioje užfiksavo, kad Timocha važinėja brangiu „Mercedes-Benz“ sedanu ir visureigiu „Toyota“. Abi šios transporto priemonės buvo registruotos Latvijoje.

2004 m. iš kalėjimo išėjęs I.Tiomkinas 2005 m. pavasarį buvo įkliuvęs dėl narkotikų. Tuomet Latvijos pareigūnai Timochą sulaikė dėl kelių gramų „žolės“.

LNK filmuotos medžiagos stop kadras/G.Dekanidzė
Kadras iš LNK filmuotos medžiagos/G.Dekanidzė

Timocha buvo įsivėlęs ir į keistoką istoriją dėl šuns, kurioje atsakomybės už tvarkos pažeidimą jam padėjęs išvengti tuometis Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato vyresnysis inspektorius, kuris vėliau teisme pripažintas kaltu dėl savavaldžiavimo bei sukčiavimo ir neteko darbo policijoje. Dar 2007 m. spaudoje buvo rašoma, kaip prokurorai pareigūną apkaltino piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumento suklastojimu, o I.Tiomkiną – padėjimu padaryti nusikalstamą veiką.

Bėdų I.Tiomkinas turėjo dėl to, kad jo šuo Antakalnyje užpuolė moterį, irgi vedžiojusią mažą šunelį. Tuo tarpu lygtinai į laisvę paleistam Timochai buvo privalu elgtis nepriekaištingai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai buvo užfiksavę labai atvirus policininko ir I.Tiomkino telefoninius pokalbius. Pašnekesiai rodė, kad pareigūnas galėjo palaikyti šiltus santykius su Timocha. Pokalbių metu I.Tiomkinas į pareigūną kreipėsi „Sveikas, Petručio“, pasidomi, kaip šis gyvuoja. Policininkas irgi nevengė familiarumo. Pokalbių pradžioje jis gražiai pasisveikindavo „Sveikutis“, vėliau palinkėdavo sveikatos.

2010 metų sausį po sunkios ligos mirus mafijos tėvu vadintam Georgijui Dekanidzei, palydėti 72 metų velionio į paskutinę kelionę Vilniaus žydų kapinėse buvo atvykęs ir Timocha.

Sprogimai ir šūviai į nusikaltėlius Lietuvoje – ne naujiena. Po susidorojimo su Timocha 15min.lt primena, kokie kruvini nusikaltėlių tarpusavio karai Lietuvoje vyko per pastaruosius kelis dešimtmečius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min