Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 2d. 10:40

​Šūviais pasienyje sustabdytas rusas, bandęs išdurti Lietuvos pareigūnus

Pasienietis tikrina automobilius Širvių poste
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: pasienietis tikrina automobilius Širvių poste

Už grotų pateko prieglobsčio Lietuvoje prašęsis rusas ir jį į Lenkiją vežęs tadžikas.

Po įspėjamųjų šūvių ir trumpų gaudynių pasieniečiai sulaikė iš Užsieniečių registracijos centro (URC) Pabradėje pasišalinusį Rusijos pilietį, prieglobsčio Lietuvoje prašytoją. Už grotų atsidūrė ir jį lengvuoju automobiliu į Lenkiją vežęs tadžikas.

Šeštadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu sustabdė keliu Marijampolė – Suvalkai vykusį automobilį „Opel Astra“ lietuviškais registracijos numeriais. Jį vairavęs 30 metų tadžikas VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus asmens bei transporto priemonės dokumentus. Nustatyta, kad Lietuvoje užsienietis buvo legaliai ir turėjo galiojančią vizą.

Mašinos keleivį tikrinę pasieniečiai iškart pastebėjo, kad lietuviškai nekalbantis vyras jiems ištiesė svetimą dokumentą – paaiškėjo, kad tai buvo mašiną vairavusio tadžiko vairuotojo pažymėjimas. Keleivis, supratęs, kad paaiškėjo apgaulė, atidarė mašinos dureles ir puolė bėgti link valstybės sienos su Lenkija. Iki jos nuo mašinos sustabdymo vietos – puskilometris.

Vyrą nusivijęs pasienietis žodžiu pareikalavo sustoti, tačiau tai bėglio nepaveikė. Tuomet VSAT pareigūnas iš tarnybinio pistoleto paleido šešis įspėjamuosius šūvius į viršų. Po šešto šūvio sprukęs vyras pats sustojo ir pasidavė.

Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 23 metų Rusijos pilietis, iki šiol laikinai gyvenęs URC bei laukęs sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo. Tokiems asmenims leidžiama išvykti iš centro parai ir būti tik Lietuvos teritorijoje. Šiuo atveju buvo akivaizdu, kad URC gyventojas planavo neteisėtai išvykti į Lenkiją.

VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną bei dėl dokumento pagrobimo ir jo panaudojimo.

Abu vyrus pasieniečiai uždarė į areštinę, pasakojama VSAT atstovų pirmadienį paviešintame pranešime. Automobilis „Opel Astra“ saugomas Kalvarijos užkardoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min