2023-01-20 09:53

Šv. Mato bažnyčią Anykščiuose dukart apvogęs bedievis ukmergiškis Lukas sulaukė Temidės kirčių

2022 m. rudenį dukart bažnyčią Anykščiuose apvogęs 22 metų ukmergiškis Lukas Skvarčinskas išgirdo teismo nuosprendį. Dešimtą kartą į teisiamųjų suolą sėdusiam, recidyvistu pripažintam jaunuoliui skirta reali laisvės atėmimo bausmė.
Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte
Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokštai / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Anykščių Šv. Mato Evangelisto bažnyčia buvo apvogta praėjusių metų spalio 31 ir lapkričio 10 dienomis. Pirmą kartą, matant bažnyčioje buvusiai moteriai, pavogta 50 eurų vertės aukų dėžutė su joje laikytais 70 eurų. Po mažiau nei dviejų savaičių pastebėta, kad sulaužytos dvi šioje bažnyčioje buvusios aukų dėžutės ir iš vienos jų pavogta 500 eurų. Iš viso bažnyčiai padarytas 620 eurų nuostolis, pažymima Generalinės prokuratūros penktadienį paviešintame pranešime.

Tyrimą atliekantys policijos pareigūnai, analizuodami bažnyčioje įrengtų vaizdo kamerų įrašus, greitai nustatė įtariamąjį. Ukmergės rajono gyventojas L.Skvarčinskas policijai jau buvo gerai žinomas dėl anksčiau įvykdytų vagysčių, plėšimo ir sukčiavimo.

Dėl vagysčių buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Miečius.

2023 metų sausio 18 dieną Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmai paskelbė L.Skvarčinskui apkaltinamąjį nuosprendį. Kadangi kaltinamasis savo kaltę pripažino ir baudžiamoji byla teismo posėdyje išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, jam skirta laisvės atėmimo bausmė sumažinta trečdaliu.

Iš viso, subendrinęs su pernai gruodį Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmų skirta bausme už kitą vagystę, ukmergiškiui teismas skyrė 1 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą