Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šveicarijoje įkalintas ir vėliau išteisintas Lietuvos pilietis paskatintas ambasados prisiteisė kompensaciją

Šaltinis: 15min
0
A A

Ciuricho kalėjime įkalintas ir vėliau išteisintas Lietuvos pilietis, paskatintas Lietuvos ambasados Šveicarijoje toliau ieškoti teisybės, iš Šveicarijos valstybės prisiteisė 25 tūkst. Šveicarijos frankų (apie 57,7 tūkst. litų) kompensaciją.

Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad buvęs tolimųjų reisų vairuotojas iš Vilniaus buvo sulaikytas šių metų pradžioje įtariant jį dalyvavus grupiniame ginkluotame juvelyrinės parduotuvės apiplėšime.

Jį kalėjime aplankė Lietuvos ambasados Berne patarėja Rūta Genienė. Diplomatė palaikė sulaikytąjį morališkai, aiškinosi suėmimo aplinkybes ir susipažino su apklausų protokolais.

Po to, kai lietuvis buvo išleistas iš kalėjimo, nes nebuvo jokių įrodymų, jog jis dalyvavo nusikalstamoje veikloje, jam buvo pasiūlyta bendradarbiauti su advokatu dėl kompensacijos už neteisėtą laikymą laisvės atėmimo vietoje Šveicarijoje.

Lapkritį Ciuricho miesto teismas priteisė Lietuvos piliečiui 25 tūkst. Šveicarijos frankų kompensaciją, kuri jam buvo išmokėta gruodžio pabaigoje.

Pagal Konsulinį statutą Lietuvos konsuliniai pareigūnai užsienyje gali esant būtinumui susitikti su sulaikytais Lietuvos piliečiais ir aplankyti juos įkalinimo vietose. Tačiau jie negali teikti teisinės pagalbos ir daryti įtakos ar kaip nors kitaip kištis į užsienio valstybės teisėsaugos ir kitų institucijų darbą. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min