Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 13d. 20:11

Švenčionių rajone dėl trijų butelių degtinės moterį nužudęs jaunuolis kalės 10 metų

Algimanto Avino byla teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algimanto Avino byla teisme

Praėjusių metų rugsėjo 21-ąją Mociškės kaimą Švenčionių rajone sukrėtė žiaurus nusikaltimas. Nepraėjus nė metams nuo įvykio, kaltu dėl moters nužudymo peiliu Vilniaus apygardos teisme pripažintas netoliese gyvenęs 25-erių metų vaikinas Algimantas Avinas.

Kalbos sutrikimą turintis A.Avinas teisme liejo ašaras. Jį pažinoję kaimynai negailėjo vaikinui gerų žodžių ir negalėjo patikėti, kad būtent jis yra kaltininkas.

Pradžioje pats A.Avinas dar bandė suklaidinti teisėsaugą ir po nusikaltimo praėjus kelioms valandoms paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir nurodė pažįstamą vyrą, kuris esą nužudė moterį.

Tačiau įkliuvęs savo kaltės jis niekada neneigė. Teisme vaikinas pasakojo, kad po darbo miške išgėrė su draugais degtinės.

Apgirtęs jis nusprendė dviračiu numinti pas netoliese gyvenančią Jadvygą. Aplinkiniai gyventojai žinojo, kad pas ją galima įsigyti alkoholio ir dažnai rinkdavosi jos, o ne toliau esančios parduotuvės paslaugas.

Visgi Jadvyga atsisakė A.Avinui parduoti alkoholį pareiškusi, kad jis ir taip girtas. Tuomet vaikinas supyko ir griebė moterį už drabužių.

Jie ėmė stumdytis virtuvėje. Vaikinas griebė peilį, o kai moteris pargriuvo, dūrė jai į krūtinę. Ekspertai ant moters kūno rado mažiausiai tris durtines žaizdas.

Palikęs moterį gulėti jis nuėjo ir paėmė tris po pagalve paliktus butelius degtinės. Todėl jis nuteistas ne tik dėl nužudymo, bet ir dėl apiplėšimo.

Po to vaikinas paėmė pakabinamą spyną ir užrakino namus. Tuomet sėdo ant dviračio ir numynė pas draugus. Pakeliui pelkėje išmetė peilį ir namų raktą. Pakeliui dar sustojo šnektelėti su kaimyne.

„Viskas atsitiko per alkoholį“, – savo liudijimą teisme užbaigė A.Avinas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algimanto Avino byla teisme
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algimanto Avino byla teisme

Beje, vaikinas nuteistas ir dėl smurto 2017 metų gruodį, kai apgirtęs kelis kartus smogė savo tėvui į veidą.

Tėvas supykusį sūnų kartu su kitu sugėrovu surišo, o tada iškvietė pareigūnus. Ši byla jau buvo baigta, nes nukentėjusysis atleido smurtautojui. Tačiau po nužudymo tyrimas atnaujintas ir dėl šio incidento.

„Mano sūnus nėra blogas, – teisme tvirtino nuo vaikino nukentėjęs tėvas. – Viską padėdavo ūkyje, visiems kaimynams, kai paprašydavo, bėgdavo pagelbėti.“

Teismas nusprendė, kad vaikinas yra kaltas dėl sunkių nusikaltimų ir skyrė jam 10 metų laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose.

Taip pat nužudytosios artimajam jis turės atlyginti 1445 eurų turtinę ir 8 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Šis nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs, per 20 dienų jis gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min