Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švenčionių rajone kontrabandininkas, sprukdamas nuo pareigūnų, bandė atsikratyti rūkalų

Cigarečių kontrabanda
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr. / Cigarečių kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Švenčionių rajone Ignalinos rinktinės pasieniečiai vaikėsi automobilį „Volvo S80“, kuriuo buvo gabenamas baltarusiškų cigarečių krovinys. Vairuotojas rūkalus išmetė miške. Juos surado vietovę tikrinę pasieniečių šunys.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai ties Švenčionių rajono Juzinos kaimu, kelyje Vilnius – Švenčionys – Zarasai, patikrinimui stabdė automobilį „Volvo S80“.

Automobilio vairuotojas iš pradžių truputį pristabdė, tačiau artėdamas prie VSAT pareigūnės, kuri buvo ant važiuojamosios kelio dalies, staiga padidino greitį ir pavojingai manevruodamas nurūko Švenčionių link.

VSAT duomenimis, pasieniečiai visureigiu įjungtais šviesos ir garso signalais pradėjo vytis bėglį.

Palėkęs maždaug 2 kilometrus ir, matyt, supratęs, kad pagrindiniu keliu nuo pasieniečių atitrūkti nepavyks, „Volvo S80“ vairuotojas staigiai nusuko į šalutinį miško keliuką.

Į jį netrukus pasukę pasieniečiai pamatė, kad „Volvo S80“ vairuotojas miške buvo išlipęs. Kai pasieniečių visureigis vėl priartėjo, vyras jau buvo įšokęs į automobilį ir vėl spruko nuo VSAT pareigūnų. 

Gaudynės dar kelis kilometrus tęsėsi miško keliuku, kol šis baigėsi. Pasieniečiai užblokavo „Volvo S80“.

Sulaikymo metu vairuotojas, kaip paaiškėjo vėliau, 46-erių Švenčionių rajono gyventojas, nevykdė VSAT pareigūnų teisėtų reikalavimų, elgėsi agresyviai. Pasieniečiai jį sutramdė panaudoję ašarines dujas, kovinių imtynių veiksmus ir surakinę antrankiais.

Į įvykio vietą buvo iškviesti Ignalinos rinktinės kinologai su vokiečių aviganiais Brio Brentu (nuotraukoje) ir Bari. Keturkojai patikrino apylinkes.

Sekdami pėdsakais  miške netoli tos vietos, kur vairuotojas buvo trumpam sustojęs ir išlipęs, tarnybiniai šunys aptiko 7 ryšulius.

Juose buvo 3 tūkstančiai pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Manoma, kad nuo pasieniečių sprukęs Švenčionių rajono gyventojas miško keliuke buvo sustojęs, kad galėtų atsikratyti gabentų kontrabandinių rūkalų.

VSAT Ignalinos rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis bei dėl nepaklusimo uniformuoto VSAT pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę pradėta administracinės bylos teisena. Už pirmą pažeidimą Švenčionių rajono gyventojui gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų ir automobilio konfiskavimas, už antrą – bauda nuo 3 iki 4 tūkst. litų.

Vairuotoją po apklausos pasieniečiai paleido.

Cigaretės ir „Volvo S80“ saugomi Ignalinos rinktinėje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr./Pasieniečių šuo
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr./Pasieniečių šuo

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min