Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 11d. 10:32

Švenčionių rajone sulaikyti 6 vietnamiečiai ir juos gabenę čečėnas bei lenkas

Sulaikyti Vietnamo piliečiai
VSAT nuotr. / Sulaikyti Vietnamo piliečiai

Pasieniečiai Švenčionių rajone sulaikė neteisėtai į Lietuvą patekusių vietnamiečių grupę. Ten pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams įkliuvo žmonių gabenimu įtariami čečėnas ir lenkas.

Trečiadienio naktį VSAT Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai ties Švenčionių rajono Šutų kaimu, kelyje Švenčionys–Zarasai, patikrinti sustabdė mikroautobusą „Mercedes Benz Vito“ lenkiškais valstybiniais registracijos numeriais. Jį vairavęs 20 metų Lenkijos pilietis pasieniečiams pateikė tvarkingus asmens ir transporto priemonės dokumentus. Nuošalioje vietovėje naktį sustabdytas užsienietis VSAT pareigūnams sukėlė įtarimų, juolab kad jis rišliai nepaaiškino, ko čia atvykęs.

Šiemet pasieniečiai panašiomis aplinkybėmis jau buvo sulaikę keletą Lenkijos piliečių, kurie atvykdavo prie sienos su Baltarusija ir nuo čia ketindavo vežti nelegalius migrantus.
Įtarę, kad panašus scenarijus gali pasikartoti, pasieniečiai lenką sulaikė. Informacija, kad Švenčionių rajone gali būti neteisėtai sieną perėjusių užsieniečių, buvo perduota Ignalinos rinktinės Švenčionių ir Pavoverės užkardoms, kurių patruliai ėmė aktyviai tikrinti gretimus sienos su Baltarusija ruožus.

Trečiadienį ryte prie Švenčionių rajono Bielkiškės kaimo esančiame miške pasieniečiai pastebėjo ir sulaikė 7 asmenis. Nuo čia iki Lietuvos ir Baltarusijos sienos – 5 kilometrai. Sulaikytieji, 6 vietnamiečiai bei čečėnų tautybės Rusijos pilietis, turėjo asmens dokumentus. Suaugusiųjų amžius – nuo 18 iki 40 metų. Du vietnamiečiai yra nepilnamečiai. Sulaikytųjų pasuose, kaip įprasta tokiais atvejais, nebuvo Šengeno vizų, suteikiančių teisę jų turėtojams legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje.

Vietovę apžiūrėję pasieniečiai netoliese aptiko laužavietę, kurioje nelegalai džiovino savo peršlapusią avalynę.

Po apklausų lenkas, čečėnas ir 4 vietnamiečiai uždaryti į areštinę. Abu nepilnamečiai pristatyti į Švenčionių užkardą, pasakojama VSAT atstovų ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Įvykio aplinkybes besiaiškinantys Ignalinos rinktinės pareigūnai Lenkijos ir Rusijos piliečiams pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Keturiems pilnamečiams Vietnamo piliečiams pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

Šiemet Lietuvos pasieniečiai iš viso sulaikė 289 neteisėtai į Lietuvą bandžiusius patekti vietnamiečius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min