Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 26d. 10:02

​Švenčionių rajone sulaikyti į Lietuvą iš Baltarusijos patekę 4 indai ir 9 vietnamiečiai

Sulaikyti nelegalai iš Vietnamo
VSAT nuotr. / Sulaikyti nelegalai iš Vietnamo neprarado geros nuotaikos

Pasieniečiai Švenčionių rajone sulaikė neleistinoje vietoje iš Baltarusijos atėjusius 4 Indijos piliečiais prisistačiusius vyrus, kurie kuprinėse nešėsi kostiumus ir pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. Tame pačiame rajone pasieniečiai dar sulaikė 9 nelegalus iš Vietnamo, kuriuos susekė tarnybinis belgų aviganis Rokis.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Švenčionių užkardos pasieniečiai Švenčionių rajono Sarių seniūnijos ribose aptiko žmonių pėdsakus. Jie vedė iš Baltarusijos per Lietuvos pusėje įrengtą kontrolinę juostą. Matėsi, kad pėdsakus bandyta užšluoti. Paieškai buvo iškviestas VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnis, kurio įgula iš oro pradėjo žvalgyti miškingą vietovę. 

Į sienos pažeidimo vietą iškart atvyko ir Pavoverės užkardos kinologas su tarnybiniu belgų aviganiu Rokiu. Keturkojis nesunkiai užuodė pažeidėjų pėdsakus ir jais pasieniečius pradėjo vesti į Lietuvos gilumą. Rokis karštomis pėdomis sekė apie 3 kilometrus, kol Gelednės miške, eglyne, surado 9 vyrus. Belgų aviganiui iš paskos sekę VSAT pareigūnai nelegalus sulaikė. Paaiškėjo, kad tai yra Vietnamo piliečiai. 

Keli iš jų šiek tiek suprato angliškai. Visi 9 vyrai turėjo savo šalies pasus, kuriuose nebuvo Šengeno vizų. Jie nešėsi kuprines su asmeniniais daiktais. Sulaikytiesiems yra nuo 16-os iki 22 metų. Du iš jų yra nepilnamečiai, kurie buvo laikinai apgyvendinti Švenčionių užkardoje. Likusius nelegalus pasieniečiai uždarė į areštinę. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Ignalinos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Tą pačią dieną Švenčionių rajono Adutiškio miestelio ribose VSAT Ignalinos rinktinės Adutiškio užkardos pareigūnai užfiksavo sienos pažeidimą. Iš Baltarusijos į Lietuvą neleistinoje vietoje sieną kirto 4 vyrai, nešini kuprinėmis. Juos pasieniečiai iškart sulaikė ir pristatė į savo užkardą. Susikalbėti su jokių dokumentų neturėjusiais pažeidėjais VSAT pareigūnams iš pradžių nepavyko. Ketveriukė vilkėjo sportinius drabužius, tačiau kuprinėse nešėsi kokybiškus vyriškus kostiumus, taip pat turėjo mobiliojo ryšio telefonus.

Vėliau atvykus vertėjui sulaikytieji prisistatė 16-os, 26-erių, 29-erių ir 31-erių Indijos piliečiais. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. VSAT Ignalinos rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas. Antradienį priešpiet indai buvo apklausiami Ignalinos rinktinėje. Vėliau jie turbūt bus apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Jei pasitvirtins, kad sulaikytieji tikrai yra Indijos piliečiai, tai bus pirmieji šiemet pasieniečiams įkliuvę sienos pažeidėjai iš šios šalies. Nelegalų iš Vietnamo VSAT pareigūnai šiemet jau yra sulaikę 139.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min