Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švenčionių rajono miške – 14 vietnamiečių ir 2 čečėnai

Sulaikyti įtariamieji
VSAT nuotr. / Sulaikyti įtariamieji
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos pasieniečiams įkliuvo būrys nelegalių migrantų.

Švenčionių rajono miške pasieniečiai sulaikė 14 vietnamiečių pabėgėlių ir kartu ėjusius 2 čečėnų tautybės Rusijos piliečius. Užsieniečiai į Lietuvą neteisėtai pateko iš Baltarusijos.

Pirmadienį pasienyje su Baltarusija ties Švenčionių rajono Bielkiškės kaimu, Daumilų miške, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai pastebėjo porą įtartinų asmenų. Šie irgi pamatė tarnybinį pasieniečių automobilį ir puolė slėptis miško tankmėje.

Gaudynių metu VSAT pareigūnas iš tarnybinio pistoleto paleido vieną įspėjamąjį šūvį į orą. Abu bėglius pasieniečiams pavyko pasivyti ir sučiupti. Nustatyta, kad jie yra čečėnų tautybės Rusijos piliečiai.

Gaudynių metu VSAT pareigūnas iš tarnybinio pistoleto paleido vieną įspėjamąjį šūvį į orą. Abu bėglius pasieniečiams pavyko pasivyti ir sučiupti. Nustatyta, kad jie yra čečėnų tautybės Rusijos piliečiai, 28 ir 30 metų. Vyrai turėjo Rusijos pasus, kuriuose nebuvo Šengeno vizų, suteikiančių teisę atvykti ir legaliai būti bendrijos erdvėje.

Vietovę, kur buvo sulaikyti abu čečėnai, patikrino VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi. Apieškos metu pasieniečiai už kelių šimtų metrų nuo jų sulaikymo vietos miške surado dar 14 asmenų. Šie 13 vyrų ir moteris sulaikomi nebėgo ir nesipriešino. 10 sulaikytųjų VSAT pareigūnams pateikė Vietnamo piliečių pasus be Šengeno vizų. Likę užsieniečiai dokumentų neturėjo, bet irgi prisistatė vietnamiečiais. Visi sulaikytieji nešėsi asmeninių daiktų. Pirminiais duomenimis, grupėje yra vienas nepilnametis, o suaugusiųjų vietnamiečių amžius – nuo 18 iki 25 metų.

VSAT pareigūnai nustatė vietą, kurioje pažeidėjai neteisėtai perėjo valstybės sieną iš Baltarusijos. Nuo čia rastais pėdsakais paleistas sekti tarnybinis pasieniečių šuo atvedė iki vietos Daumilų miške, kur ir buvo sulaikyti čečėnai ir vietnamiečių grupė.

VSAT nuotr./Sulaikyti įtariamieji
VSAT nuotr./Sulaikyti įtariamieji

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Visus užsieniečius pasieniečiai uždarė į areštinę. Pirmadienį ir antradienį VSAT pareigūnai, padedami vietnamiečių kalbos vertėjo, apklausinėjo sulaikytuosius.

Čečėnų tautybės Rusijos piliečiai Lietuvoje pasiprašė prieglobsčio, todėl trečiadienį pasieniečiai ketina kreiptis į Ignalinos rajono apylinkės teismą dėl leidimo šiuos vyrus laikinai apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje ribojant jų teisę išvykti iš centro teritorijos.

Į Lietuvą patekusius pabėgėlius vietnamiečius ketinama bausti baudžiamuoju įsakymu skiriant baudas. Vėliau juos planuojama laikinai apgyvendinti URC bei pradėti išsiuntimo į kilmės šalį procedūras, pasakojama Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio trečiadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min