Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2017 01 01 /20:44

Šventinė naktis Lietuvoje: su peiliais, alkoholiu ir petardomis

Naujametė naktis Lietuvoje tradiciškai nebuvo rami – alkoholio paveikti gyventojai kėlė konfliktus, šaudėsi ir griebėsi peilių, neišvengta ir žūčių.
Naujųjų metų sutiktuvės Vilniaus centre
Naujųjų metų sutiktuvės Vilniaus centre / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Alkoholis Petarda

Gelbėjimo tarnybose šventinę naktį buvo kviečiamos dvigubai dažniau nei įprastą savaitgalį, tačiau itin skaudžių nelaimių išvengta.

Nukentėjo užsienio piliečiai

Į policijos suvestines pateko ir keli užsienio piliečiai. Dar gruodžio 31 d. apie 2 val. į Vilniaus ligoninę kreipėsi Uzbekistano pilietis (g. 1991 m.) ir greičiausiai dar vienas Uzbekistano pilietis (g. 1975 m.). Pirmasis skundėsi sužalota ranka. Jis paaiškino, kad pats nukrito ir susižalojo ranką. Nesulaukęs gydytojo apžiūros, iš ligoninės pabėgo. Antrasis dėl durtinės žaizdos pilve paguldytas į ligoninę ir įvykio aplinkybių nepaaiškino.

Didesnio incidento būta Vilniuje, 1 val. 50 min. Vinco Kudirkos aikštėje vyriškis viešoje vietoje sukėlė konfliktą su taksi vairuotojais ir peiliu pradėjo žaloti pro šalį einančius niekuo dėtus žmones. Nukentėjo Indijos pilietis (g. 1996 m.), kuris dėl pjautinės žaizdos kakle paguldytas į ligoninę. Dar vienam lietuviui (g. 1995 m.) padaryta pjautinė žaizda nosyje, sužalota akis. Jam atlikta operacija, jis toliau gydomas ligoninėje. Medikų teigimu, sužalota akimi jaunuolis tikriausiai nebematys. Neblaivus (2,25 prom. alkoholio) įtariamasis (g. 1995 m.) uždarytas į areštinę.

Kažkas apšaudė pneumatiniu šautuvu

Gruodžio 31 d. 00 val. 23 min. į Lazdijų ligoninę dėl šautinės žaizdos krūtinėje kreipėsi neblaivus (0,88 prom. alkoholio) vyras (g. 1987 m.) (gyv. Alytus, Jazminų g.), kuris paaiškino, kad buvo sužalotas pneumatiniu šautuvu. Daugiau asmuo pareigūnams nieko neaiškino.

Suteikus medikų pagalbą, buvo paleistas gydytis ambulatoriškai. Tą pačią dieną 5 val. 15 min. pablogėjus sveikatai, jis Alytaus ligoninės automobiliu buvo išvežtas ir paguldytas į Kauno ligoninę.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Alkoholio skyrius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Alkoholio skyrius

Incidentų priežastis – alkoholis

Likus vos pusvalandžiui iki Naujųjų metų klaipėdiškė (g.1963 m.) peiliu sužalojo savo vyrą, kuris dėl durtinės žaizdos pilve paguldytas į ligoninę. Įtariamoji neblaivi (1,29 prom. alkoholio) buvo uždaryta į areštinę.

Praėjus 2 val. 25 min. nuo Naujųjų metų gongo Marijampolėje, R. Juknevičiaus g., namo laiptinėje, jaunuolis nenustatytu aštriu daiktu sužalojo vyrą (g. 1970 m.), kuris dėl durtinės žaizdos juosmenyje paguldytas į ligoninę. Įtariamasis neblaivus (2,33 prom. alkoholio) (g. 2001 m.) uždarytas į areštinę.

Analogiškas incidentas beveik tuo pačiu metu įvyko ir Ukmergės rajone, Laumėnų kaime. Prie namo vyriškis peiliu sužalojo kitą vyriškį (g. 1982 m.), kuris dėl durtinės žaizdos pilve paguldytas į ligoninę. Įtariamasis neblaivus (2,63 prom. alkoholio) (g. 1989 m.) uždarytas į areštinę.

Žūtys kelyje ir namuose

Gruodžio 31 d. 17 val. 50 min. Alytaus r., Vanagėlių k., automobilis „Audi 80", vairuojamas vairuotojo (g. 1973 m.), partrenkė ir mirtinai sužalojo kelio važiuojamojoje dalyje klūpėjusią moterį (g. 1949 m.).

Praėjus vos 18 minučių po Naujųjų sutikimo Šiauliuose, Dvaro g., namuose, rastas moters (g. 1951 m.), lavonas su nubrozdinimais ir kraujosruvomis įvairiose kūno vietose. Mirties priežastis ir aplinkybės nustatinėjamos.

Vyras pagrasino ir iššoko per langą

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Daugiabutis Piliakalnio gatvėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Daugiabutis

Biržuose vienam vyrui grasinimai baigėsi liūdnai. Gruodžio 31-osios naktį jis pagrasino nužudyti savo sugyventinę. Iškvietus policijos pareigūnus ir šiems atvykus, vyras nusprendė iššokti per balkoną 4 aukšte. Vyras dėl daugybinių sužalojimų paguldytas į Panevėžio ligoninę, o moteriai pagalbos neprireikė.

Susižalojo sprogdindami petardas

Sausio 1 d. 1 val. 50 min. į Šiaulių ligoninę pristatytas ir dėl kairės rankos trauminės pirmo bei trečio pirštų dalių amputacijos, ketvirto piršto žaizdų ir penktojo delnakaulio lūžimo paguldytas nepilnametis (g. 1999 m.), kuris paaiškino, kad sausio 1 d. 00 val. 5 min. Joniškio r., Žagarės miestelyje, mstl., Miesto aikštėje, prie miesto eglės, nepažįstamas vyriškis jam į ranką įbruko petardą, kuri sprogo.

Į Vilniaus ligoninę kreipsi dėl dešinės plaštakos daugybinių sužalojimų paguldytas vyras (g. 1964 m.), kuris paaiškino, kad gruodžio 31 d. 23 val. 25 min. Vilniaus r., Nemėžio k., prie namų, susižalojo sprogdindamas petardą.

Sausio 1 d. 00 val. 5 m. į Vilniaus ligoninę iš Vilniaus r., Vilkaraisčio k., pristatytas ir dėl kairės plaštakos daugybinių sužalojimų, dešinio dilbio ir pilvo nudegimų paguldytas vyras (g. 1968 m.), kuris paaiškino, kad gruodžio 31 d. 23 val. 12 min. Vilniaus r., Vilkaraisčio k., susižalojo namuose sprogus petardai.

Sausio 1 d. 00 val. 16 min. Joniškio r., Gaižaičių k., sprogus petardai buvo sužalotas vyras (g. 1987 m.), kuris dėl veido traumos paguldytas į Šiaulių ligoninę. Aplinkybės aiškinamos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius