Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Švento Rapolo dieną Telšių rajono parapijiečiai klausė policijos pamokslų

Policijos akcija
Telšių policijos nuotr. / Policijos akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskutinį rugsėjo sekmadienį minima visų keliautojų globėjo Šv. arkangelo Rapolo diena. Jau septinti metai, kai ši diena yra paskelbta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Ši diena – puikus laikas paprašyti Dievo išminties mūsų kelionėse.

Siekiant gyventojams priminti, kad Dievas mus globoja mūsų pačių rankomis ir už savo saugumą kelionėse esame atsakingi patys, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai kartu su VĮ „Telšių regiono keliai“ atstovu apsilankė Telšių rajono gyvenvietėse esančiose bažnyčiose, kur dalyvavo Šv. Mišiose ir bendravo su parapijiečiais.

Dėkodami parapijiečiams, savo dalyvavimu Šv. Mišiose prisidėjusiems prie šios dienos paminėjimo, pareigūnai ir regiono kelių atstovas akcentavo, kad visų bendras tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti pilietiškumą ir kultūrą kelyje.

Visų bendras tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti pilietiškumą ir kultūrą kelyje.

Juk keliavimas yra viena iš mūsų bendravimo formų, dėl to pamaldų dalyviai paraginti apmąstyti ir savyje ugdyti tokias dvasines ir moralines savybes, kaip eismo taisyklių laikymasis, tarpusavio pagarba ir pagalba, mandagumas, kantrybė, gailestingumas, atsakomybė už save ir kitus eismo dalyvius.

„Sakoma, kad apie tautos kultūrą galima spręsti iš to, kaip elgiamasi kelyje. Čia žmogus labai gerai atsiskleidžia, nes viskas vyksta greitai ir žmogus savo išsiauklėjimą parodo automatiškai, spontaniškai, ypač kai iš šalies kas nors jį paveikia ar išprovokuoja.

Mes visi norime, kad visur būtų tvarka, taip pat ir kelyje. Tačiau dažniausiai norime gero elgesio iš kitų – kitiems neatleidžiame net ir mažų nusižengimų, ypač jei mums tai sukėlė kokių nors nepatogumų, o sau atleidžiame ir didesnius nusižengimus. Kelyje reikia elgtis taip, kaip norėtume, kad elgtųsi su mumis“, – kreiptasi į gyventojus.

Susitikimo su parapijiečiais metu, taip pat akcentuota, kad Lietuvoje kasmet įvyksta daugiau kaip 3000 eismo įvykių, kuriuose žūva apie 250 žmonių, dar 4000 būna sužeisti.

Rizika patekti į eismo įvykį atsiranda tada, kai trūksta žinių ir įgūdžių, kai sąmoningai priimamas sprendimas rizikuoti, nesilaikoma kelių eismo taisyklių reikalavimų.

Telšių policijos nuotr./Policijos akcija
Telšių policijos nuotr./Policijos akcija

Todėl kreipiantis į gyventojus, pabrėžta, kad kelyje yra svarbiausias žmogus – vairuojantis, važiuojantis, einantis. Todėl būtina būti atsakingais, saugoti tiek save, tiek kitus eismo dalyvius.

Siekdami, kad vis labiau ilgėjant vakarams ir sudėtingėjant eismo sąlygoms žmonės kelyje būtų matomi vairuotojams, kiekvienam Šv. Mišių dalyviui buvo įteikta po šviesą atspindintį atšvaitą ir primigtinai raginta nepalikti jo stalčiuje, o visada nešioti matomoje vietoje.

Pėstiesiems, dviračių vairuotojams, vadeliotojams priminti Kelių eismo taisyklių reikalavimai tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, kurie yra ne rekomendacinio pobūdžio, bet privalomi:

Pėstieji – privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegus kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą (-us), arba neštis šviečiantį žibintą;

Dviračių vairuotojai – privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, gale – raudonos šviesos žibintas, ratų stipinai iš abiejų šonų turi būti pažymėti oranžiniais šviesos atšvaitais

Vadeliotojai – privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, vežimas (rogės) turi būti tinkamai pažymėti atšvaitais.

Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena yra puiki proga apmąstyti tiek fizinės, tiek dvasinės savo kelionės tikslus – kur mes keliaujame, ką darome, kokie mūsų darbai, kaip elgiamės kelyje, prie vairo, ar nesukeliame pavojingų situacijų, ar keliaujame atidžiai, esame blaivūs ir dėmesingi. Laimingų ir saugių kelionių visiems!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min