Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šventojoje krantą nuo minų vadavo dvi dienas

Šventojoje aptikta dešimtys minų.
VSAT nuotr. / Šventojoje aptikta minų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltijos jūroje ir kranto smėlyje prie Šventosios aptikta dešimtys Antrojo pasaulinio karo minų be sprogdiklių. Šią teritoriją saugo pasieniečiai ir policijos pareigūnai.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Palangos užkardos budėtojui paskambino sunerimęs Šventosios gyventojas. Žvejys pranešė, kad ties Šventosios uosto šiauriniu molu vandenyje pastebėjo daiktą, panašų į sprogmenį.

Palangos užkardos pareigūnai nedelsiant išvyko į šią vietą ir pradėjo saugoti teritoriją. Pasieniečiai apie pavojingą radinį iškart pranešė Palangos policijai ir kariškiams.

Po pusantros valandos trukusios sprogmenų paieškos, kurią vykdė atvykę Lietuvos kariuomenės J.Vitkaus inžinerinio bataliono karininkai, buvo aptikta 21 Antrojo pasaulinio karo vokiška prieštankinė mina. Minos buvo ir vandenyje, 20–30 cm gylyje, ir kranto smėlyje. Visos jos išgabentos į Kairių karinį poligoną sunaikinti.

Tęsdami darbus ir tikrindami įtartiną teritoriją, kariškiai ir ketvirtadienį ištraukė dar apie 30 minų be sprogdiklių, nors vienoje minoje gali būti apie 5 kg trotilo. Manoma, kad dar mažiausiai apie 20 sprogmenų yra likę po vandeniu.

Apsupę teritoriją nuo smalsaujančių poilsiautojų ją ketvirtadienį popiet tebesaugojo PAR Palangos užkardos pasieniečiai bei policijos pareigūnai.

Spėjama, kad nuo karo dešimtis metų gulėjusios minos galėjo „pajudėti“, kai buvo gilinamas Šventosios uostas ir kai šių darbų metu kito jūros dugno reljefas bei slinko kranto smėlis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min