Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 01, 15:21

Šviežias sukčių triukas: „Alio, mes iš policijos, padėsite sulaikyti telefoninį sukčių?“

Klausimas, kas didesnis – paprastų žmonių naivumas ar aferistų išmonė – skamba taip pat sudėtingai, kaip ir dilema apie vištos ar kiaušinio atsiradimo pirmumą. Tačiau dėl vieno dalyko abejonių nėra: gyventojai sukčiams atidavė dar ne visus pinigus. Šįkart telefoniniams sukčiams pakako apsimesti telefoninių sukčių gaudytojais.
Telefoninis sukčius
Telefoninis sukčius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Noras būti pilietiškai ir padėti policijai – pagirtinas. Tačiau kaip dėl budrumo ir sveikos nuovokos?

Kaip sekmadienį praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, 2016-12-31 apie 12.00 val. Partizanų gatvėje gyvenančiai kaunietei paskambino nepažįstamas vyriškis, kuris prisistatė policijos pareigūnu.

Tai, kad nusikaltėliai apsimeta įvairių tarnybų pareigūnais ir bando taip išvilioti pinigus, daugeliui ne naujiena. Tačiau šiuo atveju kaunietė sukluso ypatingai, nes pašnekovas įtaigiai paprašė padėti surengti vienam baisiam sukčiui pasalą.

Tariamos sulaikymo operacijos scenarijus buvo toks: pas šią moterį ateis nusikaltėlis (kas ir kodėl turėtų ateiti?!), o tada jis, gavęs pinigus, paklius tiesiai į policijos spąstus.

Radviliškio policijos nuotr./Telefonas su ryškiu lipduku, įspėjančiu apie pavojų
Radviliškio policijos nuotr./Telefonas su ryškiu lipduku, įspėjančiu apie pavojų

Moteris sutiko padėti „teisėsaugai“ patikėdama, kad pareigūnai su įkalčiais sulaikys sukčių lauke Partizanų gatvėje, vos išėjusį iš jos namo.

Pirmoji „plano“ dalis kaunietei „pasisekė“ puikiai: nepažįstamam vyriškiui ji padavė 900 eurų grynaisiais. Iš savo santaupų, kupiūromis po 100 eurų.

O tada sukčius pasišalino, ir tiek.

Žala – 900 eurų.

Šio, viena vertus, klasikinio, kita vertus, naujai modifikuoto sukčiavimo atvejo tyrimas tęsiamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min