Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 13d. 14:33

T.Dobrovolskio nužudymo byla: kaltinamasis „neatsimena“, kuris iš jų sudavė mirtiną smūgį

Karolis Pociūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Karolis Pociūnas

Bylą dėl kompozitorius Tomo Dobrovolskio nužudymo nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį pradėjo kaltinamųjų nužudymu apklausas.

Kaltinimai dėl 48 metų vyro nužudymo pateikti trims jaunuoliams, kiti trys kaltinami lengvesniais nusikaltimais.

Vienas iš kaltinamųjų nužudymu Karolis Pociūnas sakė, kad kaltės nepripažįsta ir negali nurodyti, kas mirtinai sužalojo kompozitorių skėčiu į akį. Pasak jo, prie T.Dobrovolskio stovėjo Skirmantas Jankauskas ir Audrius Šalna, tačiau jis negalėjo pasakyti, kas padarė sužalojimą. Be to, buvo tamsu.

„Negaliu tiksliai pasakyti, nes nemačiau. Nenoriu apkaltinti kito žmogaus nepagrįstai“, – teisme sakė K.Pociūnas

Tačiau teismo posėdyje K.Pociūnas nurodė, kiek kartų ir kuriam asmeniui spyrė. Per muštynes prie baro Vingrių gatvėje nukentėjo ir daugiau žmonių, tačiau jie nepatyrė sunkių sužalojimų.

K.Pociūnas per ikiteisminį tyrimą patikrintas poligrafu. Tyrėjai nustatė, kad jis buvo nesąžiningas atsakinėdamas į klausimus, užfiksuotos specifinės reakcijos. Atliekant tyrimą jo klausta, ar jis skėčiu smogė nukentėjusiajam.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Karolis Pociūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Karolis Pociūnas

Šį kaltinamąjį norėta ištirti ir siekiant išsiaškinti, ar K.Pociūnas žino, kas smogė skėčiu. Teisme paskelbta, kad į šį tyrimą jaunuolis neatvyko.

Bylą nagrinėjantys teisėjai užsiminė, kad neatliktą tyrimą galima būtų padaryti ir bylą nagrinėjant teisme, dėl jo reikalingumo bus sprendžiama po visų kaltinamųjų apklausų.

Bylos duomenimis, 2014-ųjų gruodžio 24-ąją, Šv.Kūčių išvakarėse, apie 3 val., šeši jauni girti vyrai netikėtai užpuolė žmogų baro Vingrių gatvėje koridoriuje. Jie taip pat užpuolė kelis kitus netoli įėjimo į barą buvusius žmones.

K.Pociūnas pasakojo, kad tą vakarą buvo kitame bare ir sulaukė draugo Audriaus Šalnos skambučio. Šis pasakė, kad yra bare Vingių gatvėje ir jam reikia pagalbos, esą kažkokie rusai palaiko Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Jaunuoliai susitiko ir nuėjo į barą. Ten, pasak K.Pociūno, A.Šalna paklausė, „kas čia yra Putino mylėtojai“. Po šių žodžių prasidėjo muštynės.

K.Pociūnas sakė be jokios priežasties trenkęs vienam nukentėjusiųjų Andriui Karačiūnui, spardė jį ir nukritusį.

Teismas posėdžio metu peržiūrėjo animacinę vizualizaciją – kompiuterine grafika sukurtą filmą apie tą naktį įvykusias muštynes. Teismui jį pateikė K.Pociūnas. Tame filme metrų tikslumu nurodyti atstumai tarp konflikto dalyvių, vyrų figūros pažymėtos didžiosiomis raidėmis bei juodomis, baltomis ir raudonomis spalvomis.

Teisme taip pat parodytas vaizdo įrašas iš parodymų patikrinimo vietos Vingrių gatvėje. Jame K.Pociūnas atkūrė tos nakties įvykius, naudojo du manekenus ir skėtį.

Kaip anksčiau teisme sakė kiti kaltinamieji, skėčio metaliniu galu į akį sužalotas kompozitorius T.Dobrovolskis buvo paliktas gulėti ant šaligatvio. Po muštynių gulėti ant šaligatvio buvo paliktas ir dar vienas nukentėjusysis. Jam padaryti sužalojimai nebuvo mirtini. Pastarasis gulėdamas dar sulaukė spyrio.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Skirmantas Jankauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Skirmantas Jankauskas

Pasak kaltinamojo Pauliaus Leščinsko, prie T.Dobrovolskio, kuris buvo su šunimi, stovėjo S.Jankauskas, A.Šalna ir K.Pociūnas. Būtent šiems vaikinams yra pateikti kaltinimai dėl kompozitoriaus nužudymo.

P.Leščinskas teismui negalėjo pasakyti, kurio jaunuolio rankose buvo mirtiną sužalojimą sukėlęs skėtis.

„Būtent tuo momentu pastebėjau skėtį šmėstelėjant tarp keturių žmonių“, – ankstesniame posėdyje teigė kaltinamasis. Jis tepasakė, kad vyrai stovėjo į jį nugaromis ir jis negali pasakyti, kas mojavo skėčiu.

Pasak kaltinamojo, po smūgio skėčiu T.Dobrovlskis nugriuvo ir daugiau neatsikėlė.

Anot P.Leščinsko, muštynės bare kilo po kalbų apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

Patyręs itin sunkią traumą, 48 metų T.Dobrovolskis mirė ligoninėje sausio 6-osios rytą, taip ir neatgavęs sąmonės. Kompozitoriui skėčiu buvo išdurta akis, prakirsta kraujagyslė ir sužalotos smegenys. Ekspertai nustatė, kad jis mirė nuo vienintelio smūgio į akį.

Kaltinamajame akte rašoma, jog kaltinamųjų asmenų atsakomybę sunkina tai, kad įtariamos nusikalstamos veikos padarytos bendrininkų grupėje bei būnant apsvaigus nuo alkoholio. Nė vienas iš šešių kaltinamųjų, kurie įvykio metu buvo 20–25 metų, anksčiau teisti nebuvo.

Kitame posėdyje, kuris vyks gegužę, numatomos kitų kaltinamųjų nužudymu apklausos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min