TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Tado Blindos“ būrelio medžioklės plotuose siautė brakonierius

Konfiskuotas ginklas
Šiaulių RAAD nuotr. / Konfiskuotas ginklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Telšių rajone sulaikytas visureigį „Mitsubishi Pajero“ vairavęs brakonieriavęs medžiotojas. 

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdydami gyvosios gamtos apsaugos reidą Telšių rajone sulaikė vyrą dorojantį nušautą stirniną. Sumedžioto gyvūno licencija nepažymėjusiam medžiotojui gresia nemenka 1800 eurų bauda, ginklo bei visureigio, kuriuo buvo gabentas žvėris konfiskavimas, taip pat teisės medžioti atėmimas.

Aplinkosaugininkai vakar vakare rengė reidą ir tikrindami Telšių rajono miškus, „Tado Blindos“ medžiotojų ir žvejų būrelio medžioklės plotų vienete išgirdo šūvį. Apžiūrėdami teritoriją inspektoriai pastebėjo išvažiuojantį visureigį „Mitsubishi Pajero“. Automobilis pasuko į netoliese esančią Paškuvėnų kaimo sodybą.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) darbuotojai nutarė sodybą patikrinti ir neapsiriko. Sodybos ūkiniame pastate rastas medžiotojas V.S. (gim.1959 m.) dorojantis sumedžiotą suaugusį stirnos patiną. Patinas nebuvo pažymėtas specialios paskirties plomba su licencija, kaip tai numato medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklės.

Kieme stovinčio automobilio „Mitsubishi Pajero“ bagažinėje rasta kraujo ir stirnos kailio plaukų bei medžioklinis šautuvas su optiniu taikikliu.

Medžiotojui V.S. už tai, kad medžioklės tykojant metu, sumedžiojo stirnos patiną ir nepažymėjęs jo specialios paskirties plomba su licencija, pargabeno jį jam priklausančiu automobiliu į Paškuvėnų kaimą ir pradėjo doroti surašytas protokolas (ANK 290 str. 8d.), o surinkta medžiaga bus perduota teismui. Brakonieriavusiam medžiotojui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų, ginklo bei visureigio konfiskavimas, teisės medžioti iki penkerių metų atėmimas.

Be to jam teks atlyginti daugiau kaip 1600 eurų žalos, padarytos laukinei gyvūnijai, pažymima Šiaulių RAAD atstovų penktadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min