Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tadžikistano piliečiui Komildžanui Umarovui namų areštas Vilniuje skirtas pagrįstai

Komildžanas Umarovas
Kadras iš LNK žinių / Komildžanas Umarovas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniaus apygardos teismas antradienį atmetė didele narkotikų kontrabanda įtariamo tadžiko Komildžano Umarovo advokato skundą dėl skirto namų arešto jo klientui. Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Apygardos teismas nusprendė, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė teisėtą ir pagrįstą nutartį, skirdamas namų areštą įtariamajam. Keisti šią nutartį nėra pagrindo.

Komildžanas Umarovas namų arešte privalės būti mažiausiai pusmetį.

Kai K.Umarovas buvo paleistas į laisvę, prokuratūra kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, kuris vasario 6 dieną skyrė namų areštą.

Kadras iš LNK žinių/Komildžanas Umarovas
Kadras iš LNK žinių/Komildžanas Umarovas

Užsieniečio paleidimas į laisvę sukėlė šalies politikų susidomėjimą, šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad neskundžiamus sprendimus dėl asmenų suėmimo turėtų priimti ne vienas teisėjas, o trijų teisėjų kolegija. Ji Seimui pateikė tai numatančias Baudžiamojo proceso kodekso pataisas.

„Netoleruotina, kai teisėjas lengva ranka gali savo galutiniu ir neskundžiamu sprendimu suimti nekaltą arba paleisti pavojingą asmenį į laisvę. Tokie svarbūs sprendimai turi būti priimami tik labai gerai įvertinus pasekmes žmogaus teisėms, visuomenės saugumui, valstybės interesams ir prestižui. Teismų sprendimai turi būti teisingi, žmonėms suprantami ir nekeliantys jokių abejonių dėl objektyvumo ir skaidrumo“, – teigė valstybės vadovė.

Pataisomis siūloma nustatyti, kad aukštesniuosiuose teismuose skundai dėl suėmimo būtų nagrinėjami kolegialiai – tai yra trijų teisėjų, o ne vieno, kaip yra dabar.

Minėtą projektą D.Grybauskaitė parengė, kai Vilniaus apygardos teismo teisėjas Arūnas Kisielius į laisvę paleido K.Umarovą.

Šis pernai lapkritį buvo sulaikytas su dešimt kilogramų narkotikų, kurių vertė „juodojoje rinkoje“ galėjo siekti 4 mln. litų. Be to, Kaune nuomojamame gyvenamajame name aptikta 100 tūkst. dolerių.

K.Umarovas buvo suimtas dviem mėnesiams, sausio 20 dieną teismas suėmimo terminą pratęsė dar dviem mėnesiams, bet įtariamojo advokatas šią nutartį apskundė. Vilniaus apygardos teismo teisėjas A.Kisielius skundą patenkino. Įtariamajam nurodyta neišvykti iš Lietuvos ir registruotis policijoje.

Kilus triukšmui dėl šio sprendimo, Nacionalinė teismų administracija pranešė, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas K.Umarovo skundą patenkino vadovaudamasis pateiktais dokumentais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min